Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Muž se zaječíma ušima dotočen

Muž se zaječíma ušima dotočen

Muž se zaječíma ušima, film režiséra Martina Šulíka, je dotočen a dostříhán. 

Komedie o muži, jemuž převrátí život naruby jeden telefonát, v hlavní roli s Miroslavem Krobotem bude uveden do kin na jaře 2020.

Scénář filmu napsali společně Marek Leščák a Martin Šulík. Kameramanem je Martin Štrba a hlavním producentem filmu Rudolf Biermann. 

Ve filmu dále hrají  Oldřich Kaiser, Alexandra BorbélyTatiana Pauhofová, Zuzana Krónerová a Zuzana Mauréry

Přečtěte si reportáž o filmu a o režišérské profesi ze slovenského deníku Pravda: Kdo je režisér

https://bit.ly/2Zxpiwo

 

 

Martin Šulík natáčí nový film Muž se zaječíma ušima

Martin Šulík natáčí nový film Muž se zaječíma ušima

 

Praha, 29.dubna 2019 - režisér Martin Šulík začal včera, jen rok po premiéře svého posledního filmu Tlumočník, natáčet nový film. Muž se zaječíma ušima je komedie o muži, který se rozhodl využít příležitosti a uspořádat si svůj dosavadní život, pokusit se začít od začátku. Film se bude v následujících dvou měsících natáčet v Praze a v okolí Bratislavy.

Také na tomto filmu se sešla úspěšná a osvědčená skupina tvůrců. Scénář filmu napsali společně Marek Leščák a Martin Šulík. Kameramanem je Martin Štrba a hlavním producentem filmu Rudolf Biermann. 

V hlavní roli uvidíme herce a režiséra Miroslava Krobota společně s Oldřichem Kaiserem. Svou první roli ve slovenském filmu získala držitelka ocenění Nejlepší evropská herečka Alexandra Borbély. Dále ve filmu hrají Tatiana Pauhofová, Zuzana Krónerová a Zuzana Mauréry"Veĺmi sa na tento film těším. Máme veselý príbeh, nasadenie a vynikajúci štáb aj obsadenie," řekl režisér Martin Šulík.

Muž se zaječíma ušima je komedie o muži, jemuž převrátí život naruby jeden telefonát, ale také vypráví o našich představách o našem životě, o mezilidských vztazích a přátelství. "Chcel by som, aby náš film rozprával o vážnych veciach so sarkastickým humorom," sdělil Martin Šulík. Hlavní hrdina nečekaně získává zvláštní schopnost - mimořádný sluch, slyší nejen to, co si lidé povídají, ale především i to na co myslí. Najednou zjišťuje, co si o něm myslí jeho nejbližší, rodina a přátelé.

Film se bude natáčet do začátku června na různých místech v Bratislavě a jejím okolí, a také v Praze.

Rudolf Biermann a Martin Šulík získali nedávno národní cenu Slnko v sieti za nejlepší hraný film roku 2018, kterým je jejich společný film Tlumočník. "S Martinom znova chceme urobiť dobrý film, lebo veríme, že na slovenský film sa dnes do kín chodí, práve preto, že je dobrý," dodává producent Rudolf Biermann.

 

Muž se zaječíma ušima vzniká v produkci společností Titanic Martina Šulíka a IN Film Rudolfa Biermanna. Koproducenti jsou Česká Televize a RTVS: Rozhlas a televízia Slovenska. Produkci filmu podpořil český Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond.

Do kin bude Muž se zaječíma ušima uveden na jaře 2020.

 

Foto: Barbora Jančárová a Adam Oĺha - ©Titanic/IN Film Praha

 

Reportáž z prvního dne natáčení:

https://bit.ly/2Y9Zz8G

 

 

Kontakt pro média:

produkce@infilm.cz

 

Premiéra filmu Skleněný pokoj za účasti hvězd

Premiéra filmu Skleněný pokoj za účasti hvězd

Skleněný pokoj 

Jaké dojmy si herci odnesli z natáčení ve vile Tugendhat

Film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj měl slavnostní premiéru 12. března v brněnském Univerzitním kině Scala, do široké distribuce vstupuje 14. března 2019.

Příběh inspirovaný vznikem legendární vily Tugendhat je adaptací stejnojmenného románu Simona Mawera. Film se v samotné vile natáčel v několika etapách za přísných bezpečnostních opatření. Pro zahraniční herce, kteří ve filmu vytvářejí hlavní role, bylo setkání s touto unikátní architektonickou památkou, zapsanou na seznam kulturního dědictví UNESCO, zážitkem.

„O vile jsem slyšela od rodičů své kamarádky, kteří pocházejí z Čech, takže jsem na ni byla velmi zvědavá a musím přiznat, že ve skutečnosti je ještě krásnější, než jsem si myslela,“říká představitelka Liesel Hanna Alström.

Claes Bang přiznal, že je velkým obdivovatelem architektury. „O vile Tugendhat jsem před natáčením nevěděl. Nicméně znal jsem architekta Miese van der Roheho, který tento dům navrhoval. Byl jsem v barcelonském pavilonu, který byl postaven ve stejné době a má mnoho stejných prvků jako tato vila. Je to jedno z mých nejoblíbenějších míst, a navštívil jsem ho už mnohokrát. Vilu jsem však neznal a překvapilo mě, že takto může vypadat skutečný dům, ve kterém žila konkrétní rodina,“říká herec.

Co říkají o vile Carice van Houten nebo Karel Roden?

Podívejte se na video zde:

https://mega.nz/#F!3p0ATaLR!14uaaN6HTXve4c4jRI1StQ

 Novou dabovanou ukázku s Karlem Rodenem v roli architekta najdete zde:

https://mega.nz/#F!mtEiCI5I!mCG719hXsMoXmKEHk-LGbw

Producent:

Skleněný pokoj vzniká v produkci Společnosti IN Film Rudolfa Biermanna, producenta divácky úspěšných snímků Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Román pro muže nebo dramatu Masaryk, oceněného 12 Českými lvy.

Koproducenti:

společnost InVestito Igora Rattaje

Česká televize

Televize JOJ

Snímek vzniká za finanční podpory statutárního města Brna a společnosti Jet Investment.

Výroba filmu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím  Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek.

Film vznikl za podpory programu Kreativní Evropa – MEDIA.

Partnerem filmu je Hotel Emblem, oficiálním dopravcem jsou ČSA.

Distributor: Bioscop

Trailer s titulky najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=_SfI2aJq0wA

Trailer s dabingem zde:-https://www.youtube.com/watch?v=Nw4OrxJ37U4

 

Na ftp pod složkou filmu

ftp://FTP_BIO_READ-ONLY:7u6ethuF@ftp.aqs.cz/FTP_BIOSCOP_READ-ONLY

adresa: ftp.aqs.cz

jméno: FTP_BIO_READ-ONLY

heslo: 7u6ethuF

adresář: FTP_BIOSCOP_READ-ONLY

Fotky z filmu najdete zde: https://mega.nz/#F!S4EiAJQT!wmaMI9h1-kuVvZMVxy9lnw

Foto: IN Film – Barbora Jančárová

Autoři plakátu: Jan Poukar/POUKARdesign a fotografie Barbora Jančárová.

 

 

 

 

Výstava filmových kostýmů z filmu Skleněný pokoj

Výstava filmových kostýmů z filmu Skleněný pokoj

Uvedení filmu Skleněný pokoj doprovodí výstava filmových kostýmů Kataríny Štrbové Bielikové, která bude umístěna v prostorách vily Tugendhat v Brně od 30. ledna do 10. března.

Symbolické zahájení výstavy přestřižením pásky přislíbil 29.1. v 16.15 hodin ve vile Tugendhat prezident Slovenské republiky Andrej Kiska.

Katarína Štrbová Bieliková navrhla a vytvořila pro film, který se odehrává na poměrně velké časové ploše, 90 původních kostýmů. Ve vile Tugendhat bude vystavena dvacítka vybraných.

„Vytvořit kostýmy pro film Skleněný pokoj, odehrávající se v rozpětí téměř čtyřiceti let, to byl pro mne jako kostýmní výtvarnici úkol snů,“ říká Katarína Štrbová Bieliková.„Vlastně to bylo hned několik úkolů  snů: zachytit v kostýmech plynutí času, příběhy postav, sledovat proměny nálad, dějové vrcholy a propady, chvíle štěstí i velkého trápení. Zobrazit společenské změny, střídání módy, způsob oblékání. Kostýmem a maskou vyprávět, jak hrdinky stárnou, co ztrácejí a co si uchovávají ve svém vzhledu.“

Výstava by měla být malým průvodcem procesem tvorby kostýmů, který předchází tomu, než divák usedne do kina a nechá na sebe působit výsledek.

 „Po přečtení scénáře má první cesta vedla do vily. Tady, uprostřed té nádhery, kde člověk nevnímá, že dům zde stojí již 90 let, jsem pocítila, že i v kostýmech, které budu navrhovat, bych se měla pokusit o nadčasovost. Jak ale spojit potřebu zobrazit plynutí času a nadčasovost?  Mým řešením byla stylizace, která klade důraz na dialog se současným divákem, používá moderní jazyk stejně tak, jako odpovídající dobové siluety, nerekonstruuje detaily, neklade si za cíl být striktně historicky přesná,“poodhaluje tento proces kostýmní výtvarnice.

Katarína Štrbová Bieliková patří k předním kostýmním výtvarnicím. Navrhla a vytvořila kostýmy k více než třiceti českým a slovenským celovečerním filmům a také k řadě televizních seriálů. Byla pětkrát nominována na Českého lva, nominaci v zisk prestižního ocenění Český lev za nejlepší kostýmyproměnila za film Masaryk. Je rovněž držitelkou tří výročních slovenských cen Slnko v sieti za nejlepší kostýmy k filmům Líbánky, Masaryk a Křižáček.

Film režiséra Julia Ševčíka bude mít slavnostní premiéru 12. března v brněnském Univerzitním kině Scala, do široké distribuce vstupuje 14. března 2019. V hlavních rolích se objeví řada zahraničních i domácích hvězd jako Carice van Houten, Hanna Alströmnebo Claes Bang, Alexandra Borbély, Roland MøllerKarel RodenMartin Hofmann,Karel Dobrý, Zuzana Fialová nebo Vladimír Polívka. 

Román Simona Mawera Skleněný pokojse stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a byl nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.

Producent:

Skleněný pokoj vzniká v produkci Společnosti IN FilmRudolfa Biermanna, producenta divácky úspěšných snímků Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Román pro muže nebo dramatu Masaryk, oceněného 12 Českými lvy.

 

Koproducenti:

společnost InVestitoIgora Rattaje

Česká televize

Televize JOJ

 

Snímek vzniká za finanční podpory statutárního města Brna

 a společnosti Jet Investment.

Výroba filmu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím  Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek.

Film vznikl za podpory programu Kreativní Evropa – MEDIA.

Partnerem filmu je Hotel Emblem, oficiálním dopravcem jsou ČSA.

Generálním partnerem výstavy je módní značka pánské obleky BANDI

Distributor: Bioscop

Fotky z filmu najdete zde: https://mega.nz/#F!S4EiAJQT!wmaMI9h1-kuVvZMVxy9lnw

 

Tlumočník má čtyři nominace na Českého lva

Tlumočník má čtyři nominace na Českého lva

V letošních nominacích na Českého lva získal Tlumočník hned 4:  za film, za režii (Martin Šulík), scénář (Marek Leščák, Martin Šulík) a kameru (Martin Štrba) 

Teaser Skleněný pokoj

Nový film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj vstupuje do poslední etapy postprodukce. 

V hlavních rolích se objeví řada zahraničních i domácích hvězd jako Carice van Houten, Hanna Alström nebo Claes Bang, Alexandra Borbély, Roland MøllerKarel RodenMartin HoffmannKarel Dobrý, Zuzana Fialová nebo Vladimír Polívka.

„Skleněný pokoj je adaptací románu Simona Mawera, který mapuje dějiny Československa 20. století a zároveň vypráví trojici milostných příběhů postav, které vilu Tugendhat během desítek let obývaly. Oba rozměry knihy jsme se snažili ve filmu zachovat,“ říká režisér Julius Ševčík. „Inspirací nám byly klasické filmy jako Anglický pacient i konceptuální milostné příběhy jako Stvořeni pro lásku. Skleněný pokoj je drobnokresba milostného příběhu na pozadí dějin,“ dodává režisér.

Hlavními  hrdinkami filmu, který vypráví příběh o lásce, přátelství a zásadních životních rozhodnutích, jsou Liesel Landauerová a její přítelkyně Hana. Dvě ženy, které spojil celoživotní vztah a jeden mimořádný dům, který pro Liesel a jejího muže Viktora postavil architekt Von Abt.

„Vše, co osudově poznamenává Hanu a Liesel, se nějakým způsobem vztahuje k vile – Skleněnému pokoji, který je ve filmovém fiktivním příběhu dílem vizionářského architekta Von Abta,“ říká producent Rudolf Biermann„Slovo room však má v angličtině nejen význam pokoj, ale také prostor, a tento překlad dává nové souvislosti. Pokud je náš život v průhledném, skleněném prostoru, vymykáme se  zavedeným pravidlům a zvyklostem,“ dodává producent. 

„Skleněný pokoj je o lidech, kteří vybočili z řady, a právě to, že je na člověka vidět, vyžaduje velkou odvahu,“řekl při natáčení představitel Von Abta Karel Roden

„Když jsem si poprvé přečetla scénář, nadchlo mne, že vila je vlastně hlavní postavou celého příběhu,“ říká herečka Carice van Houten. „Skleněný pokoj je jakousi metaforou transparentnosti. A to jak v příbězích, které se v něm v průběhu let odehrály, tak v emocích, které je provázely. Ve vile se nic neukryje. Líbilo se mi, že Hana je velmi moderní žena, což mi bylo velice blízké, " dodává ke své postavě.

„Liesel je  plná nadějí, ale také velmi silná a na svou dobu moderní žena, když si uvědomíme, že ten příběh začíná někdy v polovině 30.let,“říká herečka Hanna Alströmová.

„Hana a Liesel nikdy nepřestanou  věřit  v lásku, která je posiluje ve zlomových momentech a nakonec naplní smysl jejich života,“ doplňuje producent Rudolf Biermann. 

Román Simona Mawera Skleněný pokoj se stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a byl nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.
Realizace rozsáhlého filmového projektu trvala od prvotního nápadu téměř deset let.

Herečka Carice van Houten, je známa ze seriálu Hra o trůny, válečného dramatu Valkýra, kde hrála po boku Toma Cruise, oceňovaného snímku Paula Verhoevena Černá kniha, nebo filmů Love Life, The Happy Housewife and Black ButterfliesK jejím nejnovějším projektům patří osmá a finální řada Hry o trůny a nezávislý snímek Instinct. V současné době natáčí pro televizní společnost Sky Atlantic napínavou minisérii s prvky černého humoru Temple, v níž se objeví společně s Markem Strongem.

Hannu Alström čeští diváci viděli ve dvou pokračováních úspěšné akční komedie Kingsman. 

Další ženskou roli vytvoří slovenská rodačka Alexandra Borbély, oceněná Evropskou filmovou cenou pro nejlepší herečku  roku 2017 za roli ve filmu O těle a duši, který zvítězil na Berlinale. 

Claes Bang je držitelem Evropské filmové ceny 2017 pro nejlepšího herce za film Čtverec, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes, nedávno měla premiéru filmová adaptace světového bestselleru Davida Lagercrantze Dívka v pavoučí síti, kde hraje jednoho z hlavních protivníků titulní hrdinky.

Dánský herec Roland Møller vytvořil hlavní roli ve filmu V písku-Příslib svobody, který byl v roce 2017 nominován za Dánsko na Oscara pro nejlepší cizojazyčný film. Je znám z thrilleru Atomic Blonde: Bez lítosti, z thrilleru Cizinec ve vlaku, nyní se dokončuje film Lyrebird, kde vytvořil jednu z hlavních rolí po boku Guye Pearce.

Střihačem filmu Skleněný pokoj je renomovaný polský tvůrce Jaroslaw Kaminski, který je podepsán pod střihem oscarového snímku Ida i nejnovějším filmem Pawła Pawlikowského Studená válka, oceněného na festivalu v Cannes. Jaroslaw Kaminski je absolventem pražské FAMU, je několikanásobným držitelem polské filmové ceny Orel a ocenění Los Angeles Movie  Award za snímek Bikini Blue.

Producent: IN Film
Koproducenti:

společnost Investito Igora Rattaje

Česká televize

Televize JOJ.

Snímek vzniká za finanční podpory statutárního města Brna

a společnosti JET Investment.

Výroba filmu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím  Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek.

Film vznikl za podpory programu Kreativní Evropa – MEDIA.

Partnerem filmu je Hotel Emblem, oficiálním dopravcem jsou ČSA.

Premiéra filmu je plánována na jaro 2019, do kin uvede společnost Bioscop.

 

4 ceny pro Tlumočníka z Varšavy

4 ceny pro Tlumočníka z Varšavy

Na 16. Filmovém festivalu židovských filmů ve Varšavě získal Tlumočník hned 4 ocenění včetně hlavní ceny za nejlepší film festivalu. V dalších kategoriích byl oceněn Jiří Menzel za nejlepší herecký výkon, Martin Šulík za nejlepší režii, Marek Leščák a Martin Šulík za nejlepší scénář.

Tlumočník sbírá ceny!!!

Tlumočník sbírá ceny!!!

Z 3.Mezinárodnímo filmového festivalu Slemani v Iráku si Tlumočník přivezl ocenění za nejlepší scénář pro Martina Šulíka a Marka Leščáka. O týden dříve z Filmového festivalu Nador v Maroku získali oba herci Peter Simonischek a Jiří Menzel - ocenění Nejlepší herec.

Tlumočník byl oceněn v Haifě

Tlumočník byl oceněn v Haifě

Na 34. Mezinárodním filmovém festivalu v Haifě byl Tlumočník oceněn v katetogorii:
Best Film - between Israeli and Jewish Identity Competition

Tlumočník bude za Slovensko bojovat o Oscara

Tlumočník bude za Slovensko bojovat o Oscara

Film režiséra Martina Šulíka Tlumočník v hlavních rolích s Jiřím Menzelem a Peterem Simonischekem se bude za Slovensko ucházet o nominaci na Oscara pro nejlepší zahraniční film.

Rozhodla o tom Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) na svém hlasování.  Její členové vybírali z 12 přihlášených filmů, mezi nimiž byly jak hrané filmy, tak dokumenty.

„Myslím, že Tlumočník je film, který může mimořádně zaujmout tu část amerického publika, které má rádo náročnější filmy. Budeme napjatě očekávat  vyhlášení předvýběru devíti  aspirantů na nominace, které americká akademie ohlásí v listopadu a již zařazení sem bychom považovali za velký úspěch,“ říká producent filmu Rudolf Biermann a dodává, že jednomu z hlavních představitelů, Peteru Simonischekovi dal tutu novinku i jako dárek k narozeninám, které oslavil 6. srpna.

Film Tlumočník byl natočen v slovensko- česko- rakouské koprodukci a měl světovou premiéru na prestižním filmovém festivalu Berlinale 2018, kde byl uveden v hlavním programu, sekci Berlinale Special.

Tlumočník je road movie o dvou svérázných mužích, které svedla dohromady absurdní situace, díky níž a možná navzdory níž, se vydají hledat  pravdu o vlastní minulosti. Na společné pouti nechybějí bizarní  setkání, humorné situace, ale i poznání  minulosti a současnosti, které nebude vždy příjemné. 

Oscarový režisér a herec Jiří Menzel vytvořil v Tlumočníkovi  titulní úlohu asketického Aliho, který pátrá po vrahovi rodičů.  Jeho partnera, rakouského učitele, milovníka života se slabostí  pro ženy a  alkohol, si s chutí zahrál přední rakouský herec Peter Simonischek, jehož proslavila role ve filmu Toni Erdmann, nominovaném na Oscara pro nejlepší zahraniční film 2016.

V minulých dnech získal Tlumočník Cenu filmových kritiků za nejlepší hraný film na Festivalu židovských filmů v San Francisku, který je největší přehlídkou filmů s židovskou tématikou v USA s mezinárodní účastí. Slovenskou republiku bude Tlumočník reprezentovat rovněž v soutěži o Evropské filmové ceny.

Slovensko-česko-rakouský film Tlumočník vznikl v produkci společností Titanic Martina Šulíka, IN Film Rudolfa Biermanna a COOP99 Filmproduktion Bruna Wagnera. Koproducenty jsou RTVS: Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televize. Film vznikl ve spolupráci s televizí ORF. Projekt podpořil slovenský Audiovizuálny fond a český Státní fond kinematografie, Film Fonds Wien a Film Institut.

Fotky  v tiskové kvalitě, plakát, ukázky a teaser najdete zde

https://mega.nz/#F!mtsVwJbZ!FHVd3Fm4yxviAF0kB5cztA  (aktivujte podržením ctrl +kliknutím na odkaz).