Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Cena za nejlepší režii pro Martina Šulíka

Cena za nejlepší režii pro Martina Šulíka

Martin Šulík získal cenu nejlepší režisér na filmové festivalu ve Varšavě

 

První mezinárodní úspěch ještě před distribuční premiérou v kinech. Martin Šulík získal v sobotu Cenu za nejlepší režii k filmu Muž se zaječíma ušima na 36. Mezinárodním filmovém festivalu ve Varšavě. A nejen to, snímek zároveň ocenila i Ekumenická porota festivalu. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v Evropě si Martin Šulík ocenění nepřevzal osobně, ale radostnou novinku mu telefonovali přímo z podia ve Varšave, kde byl film 10. října uveden na světové premiéře.

„Som šťastný a dojatý, nečakal som to,“ reagoval Martin Šulík na úspěch svého desátého celovečerního filmu. Muž se zaječíma ušima se měl původně dostat do kin již na jaře 2020, následně právě v těchto dnech v říjmu a momentálně je premiéra přesunutá do odvolání.

 

Muž se zaječíma ušima - premiéra 27.10.2020 - PŘESUNUTO

Muž se zaječíma ušima - premiéra 27.10.2020 - PŘESUNUTO

 

Muž se zaječíma ušima režiséra Martina Šulíka představuje trailer

Slovensko-česká tragikomedie Muž se zaječíma ušima představuje první ochutnávku. Snímek režiséra Martina Šulíka o muži, kterému se život převrátí vzhůru nohama ze dne na den, o představách o životě a o tom, jak někdy mohou být mylné a zároveň smutné i komické, přijde do českých kin 5. listopadu tohoto roku. 

Film Muž se zaječíma ušima představí mnoho skvělých slovenských a českých herců. Postava hlavního hrdiny, spisovatele Josefa, byla napsána přímo na tělo Miroslavu Krobotovi, uznávanému českému režisérovi, který se ve zralém věku stal oceňovaným a oblíbeným hercem. V roli jeho nejlepšího přítele se představí legendární Oldřich Kaiser. „V případě Oldřicha Kaisera měl Martin Šulík jemnou obavu, zda není příliš odvážné požádat ho o spolupráci. Nakonec alediváci uvidí, proč tuto roli hraje právě on,“ prozradil producent filmu Rudolf Biermann s tím, že naopak velmi lehké bylo obsadit ženské postavy. Manželku hlavního hrdiny ztvárnila Zuzana Kronerová, jeho přítelkyni  Alexandra Borbély a spisovatelovu dceru si zahrála Táňa Pauhofová

Zuzana Kronerová s Martinem Šulíkem spolupracovala poprvé. „Já jsem už ani nedoufala, že budu s Martinem Šulíkem natáčet. Neříkám, že bych na to myslela celý život, ale moc mě potěšilo, že jsem s ním na tomto filmu mohla pracovat,” vzpomíná oblíbená herečka. 

Trailer ke zhlédnutí zde

https://bit.ly/32nHTKH

V pořadí desátý hraný film režiséra Martina Šulíka přijde do českých kin 5. listopadu a na jeho scénáři Šulík tradičně spolupracoval se svým dvorním spoluscenáristou Markem Leščákem. Tentokrát nabízí příběh o muži, který jednoho dne získá nečekanou schopnost – mimořádný sluch v podobě zaječích uší. Ten mu umožňuje slyšet nejen hlasy dalších lidí, ale především jejich myšlenky. 

 

Film už také tradičně natočil kameraman Martin Štrba a v osvědčeném týmu nemůže chybět ani producent Rudolf Biermann „Martinovy scénáře vždy reagují na něco, co zná ze života, co ho zajímá, co se ho dotýká. A to se většinou dotýká i mě. Konkrétně v Muži se zaječíma ušima je to motiv zralého muže,“ přiznal Rudolf Biermann, který produkoval většinu Šulíkových filmů.

 

Film Muž se zaječíma ušima vznikl v produkci společností Titanic a In Film Praha. Koproducenti filmu jsou RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televize. Realizaci a distribuci filmu finančně podpořil slovenský Audiovizuální fond a český Statní fond kinematografie. Do české kinodistribuce uvede film Muž se zaječíma ušima společnost BIOSCOP 5. listopadu 2020.

 

Originální název: Muž so zajačími ušami

Rok výroby: 2020
Stopáž: 104 min
Přístupnost: 12 let 

Země původu: Slovensko/Česko
Režie: Martin Šulík
Námět: Martin Šulík, Marek Leščák

Scénář: Martin Šulík, Marek Leščák

Kamera: Martin Štrba
Producent: Rudolf Biermann, Martin Šulík 

Hrají: Miroslav Krobot, Oldřich Kaiser, Táňa Pauhofová, Alexandra Borbély, Zuzana Mauréry, Zuzana Kronerová, Réka Derzi, Vladimír Obšil, Tomáš Turek, Eva Bándor, Jana Oľhová, Dušan Trančík, Roman Polák, Juraj Johanides, Martin Šulík, Martin Štrba, František Lipták a ďalší

 

Autor fotografií: Barbora Jančárová, Adam Oľha, David Kumermann - © Titanic/In Film Praha 

Autor plakátu: Lukáš Andrle

Sviňa - rekordní návštěvnost na Slovensku

Film Sviňa zlomil rekord najlepšieho víkendu pre slovenský film

Historicky najúspešnejší otvárací víkend v slovenskej kinematografii má za sebou film Sviňa, ktorý od štvrtka do nedele 6. až 9. februára videlo v kinách rekordných 98 056 tisíc divákov. Aktuálny politický thriller Mariany Čengel-Solčanskej a Rudolfa Biermanna nakrútený podľa bestselleru Arpáda Šoltesza tak z trónu zosadil doteraz najúspešnejšiu slovenskú snímku Trhlina, na ktorú bolo počas prvého víkendu zvedavých 83 266 divákov. Sviňa sa tým pádom zaradila celkovo na 4. miesto najúspešnejších filmových štartov v slovenských kinách za posledných 20 rokov vôbec a predbehla aj také filmy ako Hviezdne vojny alebo Avengers: Nekonečná vojna. Film celkovo spolu s predpremiérami a premiérami videlo už 103.660 platiacich divákov.

 Príbeh mafiána Wagnera pohybujúceho sa vo svete najvyššej politiky očividne nenecháva chladných ani divákov: 

Také ticho v kine po skončení filmu som ešte nezažil“ 

„Práve som prišla z kina. Som plná emócií, údivu, zvláštnych pocitov a kladiem si otázku, či je toto možné? Zostala som ako prikovaná. Úžasné herecké výkony, blahoželám všetkým“ 

„Takýto zážitok v kine som nikdy nezažila. Hrobové ticho počas celého premietania, ku koncu slzy a plač ľudí. A keď spustili titulky, všetci v sále začali tlieskať. Zimomriavky. Odchod z kina? Kvalitne spracovaný, silný film“

„Ťažko sa nám chápe, že sa tieto vecí dejú, pokiaľ sa ich dozvedáme postupne. Včera som tú špinu videla celú za niekoľko desiatok minút. Ten pocit spolupatričnosti divákov na konci filmu, podporený účasťou tvorcov, by sa dal krájať.“

Delegácia tvorcov počas prvých dní osobne uviedla premietania v jedenástich slovenských mestách. Od Bratislavy, cez Košice, Prešov, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Žilinu, Banskú Bystricu, Nitru, Trnavu so záverečným premietaním v Trenčíne. A ich emócie sú vo vzácnej zhode s tými diváckymi. 

Distribútor sa rozhodol pre obrovský záujem divákov dodať promtne do kín aj verziu s maďarskými titulkami. 

Okrem Jozefa Vajdu v titulnej postave mafiána Wagnera sa o silné herecké výkony postarali aj Diana Mórová, Marko Igonda, Gabriela Marcinková, Daniel Heriban a mladí herci o ktorých ešte budeme veľa počuť Dana Droppová, Petra Dubayová, Mária Schumerová a Andrej Remeník.

Obrovskému záujmu sa neteší len samotný film, ale na sociálnych sieťach a youtube zbiera pozitívne odozvy aj titulná pieseň Slovensko moje, otčina moja v podaní prešovskej skupiny HRDZA.

Premiéra 4.2. v Bratislavě, 12.2. Brno, 19.2. v Praze

Premiéra 4.2. v Bratislavě, 12.2. Brno, 19.2. v Praze

 

Nezabiješ, nesmilníš, nepokradeš. Film Sviňa byl natočený podle stejnojmenného knižního bestselleru spisovatele Arpáda Soltésze. Odehrává se ve světě vysoké politiky, mafie bílých límečků, organizovaného zločinu, obchodu s bílým masem a velkých financí. 

Zemičku kdesi pod horami ovládají vysoce postavení zločinci, lidé propojení s politikou, mafií, ale i s policií, soudy a velkými kšefty. Závislá teenagerka zmizí z resocializačního centra, nikomu ale nechybí. O nuceném sexu a drogách chce vypovídat na policii, ale pošlou ji pryč. Vyhledá novináře, který se pustí do rozplétání neuvěřitelné chobotnice zločinu, mafie, vydírání. Nadějný politik se stane předsedou a ovládne celou zemi, protože kdo má moc, má pod palcem i policii i státní obchody. Z malého veksláka se stává velký vyděrač, který s lidmi zachází jako s šachovými figurkami. Jenže může pravda přežít mezi lidmi, kterým jde o prachy a moc? Nebo se Bůh peněz neštítí ani vraždit?

Scénář a režii filmu měly v rukách dvě výrazné osobnosti slovenského filmu: Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann. Proč se rozhodli společné vytvořit takto emočně intenzivní film? „Umění možná nemá moc změnit svět, ale máme stále svobodu vysmát se lidské hlouposti,” vysvětluje Mariana Čengel Solčanská. „Sviňa je film, jehož cílem není soudit či odhalovat utajované skutečnosti, ale přinést dobrý divácky zážitek. Napínavý akční film, v němž uvidíte skvělé herecké výkony a výborné, drsné dialogy inspirované životem,” doplňuje Rudolf Biermann.

Padla poslední klapka nejočekávanějšího slovenského thrileru

Padla poslední klapka nejočekávanějšího slovenského thrileru

TISKOVÁ ZPRÁVA:

Autorka Únosu, jednoho z nejúspěšnějších slovenských filmu v současnosti Mariana Čengel Solčanská a producent mnoha oceňovaných filmů Rudolf Biermann společně adaptovali mimořádný bestseller, knihu Arpáda Soltéze Sviňu.

 

            Sviňa se odehrává ve světě vysoké politiky, mafie bílých límečků, zločinu, obchodu s bílým masem a velkých peněz. Bestseller Arpáda Soltésze odhalil jak funguje moc, jaké násilí se okolo nás odehrává v obchodě s neplnoletými dívkami v resocializačních zařízeních.

 

            "Umění v našich podmínkách možná nemá moc měnit koloběh dějin, ale má svobodu vysmát se těm, kteří zapomněli jaké to je být slušný člověk." sděluje Mariana Čengel Solčanská.

            "Nemluvíme o konkrétních osobách, ale o mechanismu moci. Naše postavy jsou archetypy gaunerů, kteří se neštítí zneužívat mladé dívky, touží po moci, znásilňují právo a spravedlnost a ve jménu peněz jsou ochotní bez okolků vraždit." doplňuje Rudolf Biermann.

            Natáčení probíhalo v maximálním utajení v Bratislavě, Nitře, Trenčíně, Šamoríně a blízkém okolí. "Natáčeli jsme s vírou, že to co děláme má smysl, vložili jsme do projektu velké množství energie, která se, jak pevně věřím, přetransformuje v neobyčejný filmový zážitek. Štáb byl složený ze skvělých lidí, kterým patří naše velké poděkování za neskutečné nasazení a výkon." řekla poslední den natáčení Mariana Čengel Solčanská.

"Definitivní rozhodnutí pustit se do natáčení padlo v červenci 2019, na začátku října padla poslední klapka" dodává Rudolf Biermann. Aktuálně začali postprodukční práce.  "Rozhodli jsme se vytvořit krutý žánrový film, který vypráví nejen o této zemi, ale i o mocných lidech a jejich charakterech. To, že film připomíná naši skutečnou realitu a objevují se tu postavy nápadně připomínající gaunery toho nejhrubšího zrna je jen nešťastná náhoda."

 

Autorská dvojice Mariana Čengel Solčanská - Rudolf Biermann se společně podílí na scénáři, režii a produkci filmu. Za kamerou stál Ivan Finta, film stříhá Ondrej Azor a uslyšíme hudbu Vladimíra Martinky. Hlavné postavy ztvárnily Jozef Vajda, Marko Igonda, Dano Heriban, Gabriela Marcinková, Diana Mórová, Braňo Bystriansky, Szidi Tobiasz, Jakub Rybárik a mladí talenti jako je Mária Schumerová, Dana Droppová, Petra Dubayová, Andrej Remeník a další.

Distribuční společnost Cinemart SK uvede film do slovenských kin 6.února 2020.

 

O tvůrcích

MARIANA ČENGEL SOLČANSKÁ

patří mezi nejvýraznější slovenské režiséry a scénáristy. Vystudovala politologii a kulturologii na Universitě Konstantina Filozofa v Nitře a Režii hraného filmu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Je autorkou tří románů, ze kterých je oceňováno především životopisné dílo Generál o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Posledním filmem Únos inspirovala k masivním společenským pohybům, které vedly k demonstracím a zrušení Mečiarových amnestií.

 

RUDOLF BIERMANN

produkoval více jako 30 divácky úspěšných a oceňovaných filmů. Mezi nejznámější patří jeho spolupráce s Martinem Šulíkem (Všetko čo mám rád, Záhrada, Orbis Pictus), Dušanem Rapošem (Fontána pre Zuzanu 2), Matějem Mináčem (Všichni moji blízcí), Jiřím Menzlem (Obsluhoval jsem anglického krále), Agniezskou Holland (Jánošík) nebo filmy podle románů Michala Viewegha. V posledních letech zazářily jeho filmy Masaryk a Skleněný pokoj režiséra Julia Ševčíka a také film Tlumočník Martina Šulíka.

 

Fotografie z filmu v tiskové kvalitě najdete na našem FTP ve složce: /Press_SK/2020_02_Svina/FOTO/

 

 

 

ftp přístup: ftp://ftp.cinemart.sk

nebo přístup přes webový portál: http://ftp.cinemart.sk

užívatelské jméno: novinar

heslo: Journalist17

 

 

 

 

 

Cena Igric pro Martina Šulíka

Cena Igric pro Martina Šulíka

V kategorii hraná tvorba získal Martin Šulík ocenění za režii filmu Tlumočník.

Gratulujeme!!!

https://bit.ly/2oCjz7E

Muž se zaječíma ušima dotočen

Muž se zaječíma ušima dotočen

Muž se zaječíma ušima, film režiséra Martina Šulíka, je dotočen a dostříhán. 

Komedie o muži, jemuž převrátí život naruby jeden telefonát, v hlavní roli s Miroslavem Krobotem bude uveden do kin na jaře 2020.

Scénář filmu napsali společně Marek Leščák a Martin Šulík. Kameramanem je Martin Štrba a hlavním producentem filmu Rudolf Biermann. 

Ve filmu dále hrají  Oldřich Kaiser, Alexandra BorbélyTatiana Pauhofová, Zuzana Krónerová a Zuzana Mauréry

Přečtěte si reportáž o filmu a o režišérské profesi ze slovenského deníku Pravda: Kdo je režisér

https://bit.ly/2Zxpiwo

 

 

Martin Šulík natáčí nový film Muž se zaječíma ušima

Martin Šulík natáčí nový film Muž se zaječíma ušima

 

Praha, 29.dubna 2019 - režisér Martin Šulík začal včera, jen rok po premiéře svého posledního filmu Tlumočník, natáčet nový film. Muž se zaječíma ušima je komedie o muži, který se rozhodl využít příležitosti a uspořádat si svůj dosavadní život, pokusit se začít od začátku. Film se bude v následujících dvou měsících natáčet v Praze a v okolí Bratislavy.

Také na tomto filmu se sešla úspěšná a osvědčená skupina tvůrců. Scénář filmu napsali společně Marek Leščák a Martin Šulík. Kameramanem je Martin Štrba a hlavním producentem filmu Rudolf Biermann. 

V hlavní roli uvidíme herce a režiséra Miroslava Krobota společně s Oldřichem Kaiserem. Svou první roli ve slovenském filmu získala držitelka ocenění Nejlepší evropská herečka Alexandra Borbély. Dále ve filmu hrají Tatiana Pauhofová, Zuzana Krónerová a Zuzana Mauréry"Veĺmi sa na tento film těším. Máme veselý príbeh, nasadenie a vynikajúci štáb aj obsadenie," řekl režisér Martin Šulík.

Muž se zaječíma ušima je komedie o muži, jemuž převrátí život naruby jeden telefonát, ale také vypráví o našich představách o našem životě, o mezilidských vztazích a přátelství. "Chcel by som, aby náš film rozprával o vážnych veciach so sarkastickým humorom," sdělil Martin Šulík. Hlavní hrdina nečekaně získává zvláštní schopnost - mimořádný sluch, slyší nejen to, co si lidé povídají, ale především i to na co myslí. Najednou zjišťuje, co si o něm myslí jeho nejbližší, rodina a přátelé.

Film se bude natáčet do začátku června na různých místech v Bratislavě a jejím okolí, a také v Praze.

Rudolf Biermann a Martin Šulík získali nedávno národní cenu Slnko v sieti za nejlepší hraný film roku 2018, kterým je jejich společný film Tlumočník. "S Martinom znova chceme urobiť dobrý film, lebo veríme, že na slovenský film sa dnes do kín chodí, práve preto, že je dobrý," dodává producent Rudolf Biermann.

 

Muž se zaječíma ušima vzniká v produkci společností Titanic Martina Šulíka a IN Film Rudolfa Biermanna. Koproducenti jsou Česká Televize a RTVS: Rozhlas a televízia Slovenska. Produkci filmu podpořil český Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond.

Do kin bude Muž se zaječíma ušima uveden na jaře 2020.

 

Foto: Barbora Jančárová a Adam Oĺha - ©Titanic/IN Film Praha

 

Reportáž z prvního dne natáčení:

https://bit.ly/2Y9Zz8G

 

 

Kontakt pro média:

produkce@infilm.cz

 

Premiéra filmu Skleněný pokoj za účasti hvězd

Premiéra filmu Skleněný pokoj za účasti hvězd

Skleněný pokoj 

Jaké dojmy si herci odnesli z natáčení ve vile Tugendhat

Film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj měl slavnostní premiéru 12. března v brněnském Univerzitním kině Scala, do široké distribuce vstupuje 14. března 2019.

Příběh inspirovaný vznikem legendární vily Tugendhat je adaptací stejnojmenného románu Simona Mawera. Film se v samotné vile natáčel v několika etapách za přísných bezpečnostních opatření. Pro zahraniční herce, kteří ve filmu vytvářejí hlavní role, bylo setkání s touto unikátní architektonickou památkou, zapsanou na seznam kulturního dědictví UNESCO, zážitkem.

„O vile jsem slyšela od rodičů své kamarádky, kteří pocházejí z Čech, takže jsem na ni byla velmi zvědavá a musím přiznat, že ve skutečnosti je ještě krásnější, než jsem si myslela,“říká představitelka Liesel Hanna Alström.

Claes Bang přiznal, že je velkým obdivovatelem architektury. „O vile Tugendhat jsem před natáčením nevěděl. Nicméně znal jsem architekta Miese van der Roheho, který tento dům navrhoval. Byl jsem v barcelonském pavilonu, který byl postaven ve stejné době a má mnoho stejných prvků jako tato vila. Je to jedno z mých nejoblíbenějších míst, a navštívil jsem ho už mnohokrát. Vilu jsem však neznal a překvapilo mě, že takto může vypadat skutečný dům, ve kterém žila konkrétní rodina,“říká herec.

Co říkají o vile Carice van Houten nebo Karel Roden?

Podívejte se na video zde:

https://mega.nz/#F!3p0ATaLR!14uaaN6HTXve4c4jRI1StQ

 Novou dabovanou ukázku s Karlem Rodenem v roli architekta najdete zde:

https://mega.nz/#F!mtEiCI5I!mCG719hXsMoXmKEHk-LGbw

Producent:

Skleněný pokoj vzniká v produkci Společnosti IN Film Rudolfa Biermanna, producenta divácky úspěšných snímků Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Román pro muže nebo dramatu Masaryk, oceněného 12 Českými lvy.

Koproducenti:

společnost InVestito Igora Rattaje

Česká televize

Televize JOJ

Snímek vzniká za finanční podpory statutárního města Brna a společnosti Jet Investment.

Výroba filmu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím  Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek.

Film vznikl za podpory programu Kreativní Evropa – MEDIA.

Partnerem filmu je Hotel Emblem, oficiálním dopravcem jsou ČSA.

Distributor: Bioscop

Trailer s titulky najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=_SfI2aJq0wA

Trailer s dabingem zde:-https://www.youtube.com/watch?v=Nw4OrxJ37U4

 

Na ftp pod složkou filmu

ftp://FTP_BIO_READ-ONLY:7u6ethuF@ftp.aqs.cz/FTP_BIOSCOP_READ-ONLY

adresa: ftp.aqs.cz

jméno: FTP_BIO_READ-ONLY

heslo: 7u6ethuF

adresář: FTP_BIOSCOP_READ-ONLY

Fotky z filmu najdete zde: https://mega.nz/#F!S4EiAJQT!wmaMI9h1-kuVvZMVxy9lnw

Foto: IN Film – Barbora Jančárová

Autoři plakátu: Jan Poukar/POUKARdesign a fotografie Barbora Jančárová.

 

 

 

 

Výstava filmových kostýmů z filmu Skleněný pokoj

Výstava filmových kostýmů z filmu Skleněný pokoj

Uvedení filmu Skleněný pokoj doprovodí výstava filmových kostýmů Kataríny Štrbové Bielikové, která bude umístěna v prostorách vily Tugendhat v Brně od 30. ledna do 10. března.

Symbolické zahájení výstavy přestřižením pásky přislíbil 29.1. v 16.15 hodin ve vile Tugendhat prezident Slovenské republiky Andrej Kiska.

Katarína Štrbová Bieliková navrhla a vytvořila pro film, který se odehrává na poměrně velké časové ploše, 90 původních kostýmů. Ve vile Tugendhat bude vystavena dvacítka vybraných.

„Vytvořit kostýmy pro film Skleněný pokoj, odehrávající se v rozpětí téměř čtyřiceti let, to byl pro mne jako kostýmní výtvarnici úkol snů,“ říká Katarína Štrbová Bieliková.„Vlastně to bylo hned několik úkolů  snů: zachytit v kostýmech plynutí času, příběhy postav, sledovat proměny nálad, dějové vrcholy a propady, chvíle štěstí i velkého trápení. Zobrazit společenské změny, střídání módy, způsob oblékání. Kostýmem a maskou vyprávět, jak hrdinky stárnou, co ztrácejí a co si uchovávají ve svém vzhledu.“

Výstava by měla být malým průvodcem procesem tvorby kostýmů, který předchází tomu, než divák usedne do kina a nechá na sebe působit výsledek.

 „Po přečtení scénáře má první cesta vedla do vily. Tady, uprostřed té nádhery, kde člověk nevnímá, že dům zde stojí již 90 let, jsem pocítila, že i v kostýmech, které budu navrhovat, bych se měla pokusit o nadčasovost. Jak ale spojit potřebu zobrazit plynutí času a nadčasovost?  Mým řešením byla stylizace, která klade důraz na dialog se současným divákem, používá moderní jazyk stejně tak, jako odpovídající dobové siluety, nerekonstruuje detaily, neklade si za cíl být striktně historicky přesná,“poodhaluje tento proces kostýmní výtvarnice.

Katarína Štrbová Bieliková patří k předním kostýmním výtvarnicím. Navrhla a vytvořila kostýmy k více než třiceti českým a slovenským celovečerním filmům a také k řadě televizních seriálů. Byla pětkrát nominována na Českého lva, nominaci v zisk prestižního ocenění Český lev za nejlepší kostýmyproměnila za film Masaryk. Je rovněž držitelkou tří výročních slovenských cen Slnko v sieti za nejlepší kostýmy k filmům Líbánky, Masaryk a Křižáček.

Film režiséra Julia Ševčíka bude mít slavnostní premiéru 12. března v brněnském Univerzitním kině Scala, do široké distribuce vstupuje 14. března 2019. V hlavních rolích se objeví řada zahraničních i domácích hvězd jako Carice van Houten, Hanna Alströmnebo Claes Bang, Alexandra Borbély, Roland MøllerKarel RodenMartin Hofmann,Karel Dobrý, Zuzana Fialová nebo Vladimír Polívka. 

Román Simona Mawera Skleněný pokojse stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a byl nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.

Producent:

Skleněný pokoj vzniká v produkci Společnosti IN FilmRudolfa Biermanna, producenta divácky úspěšných snímků Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Román pro muže nebo dramatu Masaryk, oceněného 12 Českými lvy.

 

Koproducenti:

společnost InVestitoIgora Rattaje

Česká televize

Televize JOJ

 

Snímek vzniká za finanční podpory statutárního města Brna

 a společnosti Jet Investment.

Výroba filmu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím  Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek.

Film vznikl za podpory programu Kreativní Evropa – MEDIA.

Partnerem filmu je Hotel Emblem, oficiálním dopravcem jsou ČSA.

Generálním partnerem výstavy je módní značka pánské obleky BANDI

Distributor: Bioscop

Fotky z filmu najdete zde: https://mega.nz/#F!S4EiAJQT!wmaMI9h1-kuVvZMVxy9lnw