Staňte se naším fanouškem!
cs | en

Tlumočník na Berlinale

23.února byl Tlumočník uveden na mezinárodním festivalu Berlinale v sekci Berlinale Special. Psali o nás v zahraničních i českých médiích. 

Trailer k filmu Tlumočník

Podívejte se na naši ukázku k filmu Tlumočník.

Film bude v českých kinech již 15.března 2018!

Masaryk získal ocenění na Filmovém festivalu Nisa

Rádi bychom vám sdělili, že náš film Masaryk byl oceněn za nejlepší scénografii na 14. ročníku Filmového festivalu Nisa ve Varnsdorfu

Tímto děkujeme za ocenění a gratulujeme dalším oceněným snímkům.

Počátek Nis se píše k roku 2004, kdy se každoročně filmový festival opakuje. Na festivalu se promítají české, německé, polské a další východoevropské filmy. Jeho hlavním pořadatelem je Kunstbauerkino v německém Grosshennersdorfu ve spolupráci s Libereckým kinem Varšava a polským klubem DKF Klaps.

 

 

 

Nový film Tlumočník

Chystáme pro Vás nový film Tlumočník, režiséra Martina Šulíka. V hlavní roli byl obsazen Jiří Menzel a Peter Simonischek. Podívejte se na první ochutnávku fotek z natáčení a také si přečtěte články, které se o novém filmu zmiňují.

Články o chystaném filmu si můžete přečíst na portálu České televize nebo také na iRozhlasu  .

Film Masaryk na MFF v Karlových Varech

Film, zachycující dramatický životní osud syna T. G. Masaryka, můžete navštívit i na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Slavnostní promítání filmu s úvodním proslovem a debatou bude zahájeno 2. 7. 2017 v 19 hodin v kinosále Pupp. Další promítání filmu bude 5. 7. 2017 v kinosále B a 7. 7. 2017 v divadle Husovka. 

Dále se snímek uvede na festivalu v Asii, a to na Mezinárodním filmovém festivalu v Shanghai, také na Golden Apricot - filmovém festivalu v Yerevanu.

 

Trailer k filmu Masaryk!

Podívejte se na náš trailer k filmu Masaryk!

Film v kinech už od 9.března 2017!

 

Masaryk získal 14 nominací na Českého lva za rok 2016

Masaryk získal 14 nominací na Českého lva za rok 2016

Životopisné drama režiséra Julia Ševčíka zvané Masaryk, které se věnuje osudu diplomata a politika Jana Masaryka, získalo 14 nominací na ceny Český lev.

 

Předčtěte si článek který o nás napsal idnes.cz nebo na hospodařské noviny

 

 

Masaryk na Berlinale!

Masaryk na Berlinale!

Nový snímek režiséra Julia Ševčíka MASARYK, věnovaný jednomu životnímu období  diplomata a politika Jana Masaryka bude uveden v hlavním programu letošního Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně.

Masaryk bude mít mezinárodní gala premiéru v hlavním programu pod hlavičkou Berlinale Special. V rámci této sekce uvádí berlínský festival mimořádné kinematografické počiny nebo pocty světovým filmařským osobnostem. V loňském roce byly v  rámci sekce Berlinale Special uvedeny například Pocta Alanu Rickmanovi – film Rozum a cit a Pocta Davidu Bowiemu  - film Muž, který spadl na zemi nebo snímek kontroverzního dokumentaristy Michaela Moorea Where to Invade Next. V roce 2015 byl do Berlinale Special vybrán třeba film Antona Corbijna Life s Robertem Pattisonem v hlavní roli.

 „Velmi si vážíme toho, že film Masaryk byl vybrán do hlavního programu letošního Berlinale z několika tisíc titulů,“ říká producent filmu Rudolf Biermann a věří, že příběh této vzrušující osobnosti může být srozumitelný mezinárodnímu publiku. „Film vypráví v dobovém kontextu o událostech, které výrazně ovlivnily vznik moderní Evropy. Zároveň však nabízí nadčasovou úvahu o odpovědnosti jedince a jeho konání ve prospěch státu a národa, často na úkor sebe sama. Masaryk byl člověk velkého vnitřního sváru mezi citlivou uměleckou duší a smyslem pro  zodpovědnost a sebeobětování ve prospěch společenských cílů. A v tomto smyslu mu může dobře porozumět i mezinárodní divák,“ dodává Rudolf Biermann.

Příběh lidí, kteří se snaží, byť nedokonale postavit diktatuře, je vždy nadčasový a romantický, stejně tak jako je často krutý a předem odsouzený k nezdaru. Ať už jde o Jana Masaryka, který se snaží přesvědčit velmoci, aby zarazily nacistickou agresi, či v jiném životním období agresi Ruskou, nebo studenta stojícího si za svou pravdou oproti přesile, či o běžného člověka, který chce žít svobodně navzdory silám, které ho chtějí zmanipulovat či zajmout – vždy jde nakonec o boj dobra proti zlu, a v něm zlo často vítězí,“ říká spoluscenárista a režisér filmu Masaryk Julius Ševčík.  Titulní úlohu vytvořil Karel Roden.

Pro producentskou společnost IN FILM jde o návrat do hlavního programu Berlinale po 10 letech. Společnost byla výkonným producentem filmu Obsluhoval jsem anglického krále, který na festivalu byl uveden v soutěži a získal v roce 2007 cenu FIPRESCI. Po deseti letech se tak vrátí na Berlinale i herec Oldřich Kaiser, který v obou filmech vytvořil jednu z hlavních úloh.

Do široké distribuce vstoupí do kin 9. března 2017, symbolicky, vzhledem k tomu, že dosud nevyjasněný pád z okna, který ukončil život Jana Masaryka, se odehrál v noci z 9. na 10. března 1948.

Náš hlavní plakát k filmu Masaryk

Náš hlavní plakát k filmu Masaryk

Postupně odtajňujeme nejrůznější fotografie a plakáty k filmu, nyní se můžete podívat na hlavní plakát k filmu Masaryk!

 

Ukázka z filmu Masaryk #2

Podívejte se na další ukázku z filmu Masaryk a článek co o nás napsali Novinky.cz

Nová ukázka z filmu Masaryk ukazuje známého diplomata Jana Masaryka ráno po „pařbě“. Vyčítají mu, že se zase zřídil. Na speciální předpremiéru filmu se už chystají ministři zahraničí ČR a SR Lubomír Zaorálek a Miroslav Lajčák.

https://www.novinky.cz/kultura/423393-masaryk-se-zase-zridil-v-novem-traileru.html