Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Tlumočník sbírá ceny!!!

Tlumočník sbírá ceny!!!

Z 3.Mezinárodnímo filmového festivalu Slemani v Iráku si Tlumočník přivezl ocenění za nejlepší scénář pro Martina Šulíka a Marka Leščáka. O týden dříve z Filmového festivalu Nador v Maroku získali oba herci Peter Simonischek a Jiří Menzel - ocenění Nejlepší herec.

Tlumočník byl oceněn v Haifě

Tlumočník byl oceněn v Haifě

Na 34. Mezinárodním filmovém festivalu v Haifě byl Tlumočník oceněn v katetogorii:
Best Film - between Israeli and Jewish Identity Competition

Tlumočník bude za Slovensko bojovat o Oscara

Tlumočník bude za Slovensko bojovat o Oscara

Film režiséra Martina Šulíka Tlumočník v hlavních rolích s Jiřím Menzelem a Peterem Simonischekem se bude za Slovensko ucházet o nominaci na Oscara pro nejlepší zahraniční film.

Rozhodla o tom Slovenská filmová a televízna akadémia (SFTA) na svém hlasování.  Její členové vybírali z 12 přihlášených filmů, mezi nimiž byly jak hrané filmy, tak dokumenty.

„Myslím, že Tlumočník je film, který může mimořádně zaujmout tu část amerického publika, které má rádo náročnější filmy. Budeme napjatě očekávat  vyhlášení předvýběru devíti  aspirantů na nominace, které americká akademie ohlásí v listopadu a již zařazení sem bychom považovali za velký úspěch,“ říká producent filmu Rudolf Biermann a dodává, že jednomu z hlavních představitelů, Peteru Simonischekovi dal tutu novinku i jako dárek k narozeninám, které oslavil 6. srpna.

Film Tlumočník byl natočen v slovensko- česko- rakouské koprodukci a měl světovou premiéru na prestižním filmovém festivalu Berlinale 2018, kde byl uveden v hlavním programu, sekci Berlinale Special.

Tlumočník je road movie o dvou svérázných mužích, které svedla dohromady absurdní situace, díky níž a možná navzdory níž, se vydají hledat  pravdu o vlastní minulosti. Na společné pouti nechybějí bizarní  setkání, humorné situace, ale i poznání  minulosti a současnosti, které nebude vždy příjemné. 

Oscarový režisér a herec Jiří Menzel vytvořil v Tlumočníkovi  titulní úlohu asketického Aliho, který pátrá po vrahovi rodičů.  Jeho partnera, rakouského učitele, milovníka života se slabostí  pro ženy a  alkohol, si s chutí zahrál přední rakouský herec Peter Simonischek, jehož proslavila role ve filmu Toni Erdmann, nominovaném na Oscara pro nejlepší zahraniční film 2016.

V minulých dnech získal Tlumočník Cenu filmových kritiků za nejlepší hraný film na Festivalu židovských filmů v San Francisku, který je největší přehlídkou filmů s židovskou tématikou v USA s mezinárodní účastí. Slovenskou republiku bude Tlumočník reprezentovat rovněž v soutěži o Evropské filmové ceny.

Slovensko-česko-rakouský film Tlumočník vznikl v produkci společností Titanic Martina Šulíka, IN Film Rudolfa Biermanna a COOP99 Filmproduktion Bruna Wagnera. Koproducenty jsou RTVS: Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televize. Film vznikl ve spolupráci s televizí ORF. Projekt podpořil slovenský Audiovizuálny fond a český Státní fond kinematografie, Film Fonds Wien a Film Institut.

Fotky  v tiskové kvalitě, plakát, ukázky a teaser najdete zde

https://mega.nz/#F!mtsVwJbZ!FHVd3Fm4yxviAF0kB5cztA  (aktivujte podržením ctrl +kliknutím na odkaz).

Film Skleněný pokoj dotočen

Film Skleněný pokoj dotočen

V minulých dnech skončilo natáčení nového filmu Skleněný pokoj. Film podle slavného románu britského spisovatele Simona Mawera, inspirovaného dramatickými událostmi 20. století i zrodem ikonického architektonického skvostu – brněnské vily Tugendhat, režíruje Julius Ševčík. V hlavních rolích se objeví řada zahraničních i domácích hvězd jako Carice van Houten, Hanna Alström nebo Claes Bang, Karel Roden a Karel Dobrý.

Skleněný pokoj vzniká v produkci společnosti IN Film Rudolfa Biermanna, producenta divácky úspěšných snímků Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Román pro muže nebo dramatu Masaryk, oceněného 12 Českými lvy. Koproducenty jsou Česká televize,  společnost Investito Igora Rattaje a slovenská televize JOJ. Snímek vzniká za finanční podpory města Brna. Výroba filmu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek. Film vznikl za podpory programu Kreativní Evropa – MEDIA. Partnerem filmu je Hotel Emblem, oficiálním dopravcem jsou ČSA.

Román Simona Mawera Skleněný pokoj se stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a byl nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.

Film na motivy této knihy vypráví o lidech, jejichž životy, lásku a přátelství poznamenaly dramatické události 20. století. Osudy Liesel a Viktora Landauerových, jejich přátel, zaměstnanců i mimořádného architekta Von Abta rámuje vznik jedné z nejoriginálnějších modernistických staveb v Evropě, místa velkých milostných vzplanutí i životních zrad.

Hvězdné mezinárodní obsazení nabídne v hlavní roli herečku Carice van Houten, známou ze seriálu Hra o trůny, válečného dramatu Valkýra, kde hrála po boku Toma Cruise, nebo oceňovaného dramatu Paula Verhoevena Černá kniha.

Hannu Alström čeští diváci viděli ve dvou pokračováních úspěšné akční komedie Kingsman.

Další ženskou roli vytvoří slovenská rodačka Alexandra Borbély, oceněná Evropskou filmovou cenou pro nejlepší herečku  roku 2017 za roli ve filmu O těle a duši, který zvítězil na Berlinale.

Claes Bang je držitelem Evropské filmové ceny 2017 pro nejlepšího herce za film Čtverec, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes, jeho nejnovější rolí je úloha ve filmové adaptaci světového bestselleru Davida Lagercrantze Dívka v pavoučí síti. 

Dánský herec Roland Møller je znám z thrilleru Atomic Blonde, nyní se dokončuje film Lyrebird, kde vytvořil jednu z hlavních rolí po boku Guye Pearce.

Českou a slovenskou hereckou elitu zastupují Karel Roden, Jana Plodková, Karel Dobrý, Marián Mitaš, Zuzana Fialová nebo Martin Hoffmann.

Střihačem filmu Skleněný pokoj bude renomovaný polský tvůrce Jaroslaw Kaminski, který je podepsán pod střihem oscarového snímku Ida i nejnovějším filmem Pawła Pawlikowského Studená válka, oceněného na festivalu v Cannes. Jaroslaw Kaminski je absolventem pražské FAMU, je několikanásobným držitelem polské filmové ceny Orel a ocenění Los Angeles Movie  Award za snímek Bikini Blue.

Hudbu k filmu Skleněný pokoj složí španělský hudební skladatel Javier Navarrete, držitel oscarové nominace za hudbu k filmu Guillerma del Tora Faunův labyrint.

Premiéra filmu, který vzniká ve česko-slovenské koprodukci, je plánována na jaro 2019, do kin uvede společnost Bioscop.

 

Rozhovor s Juliem Ševčíkem - ČT

Tlumočník na Berlinale

23.února byl Tlumočník uveden na mezinárodním festivalu Berlinale v sekci Berlinale Special. Psali o nás v zahraničních i českých médiích. 

Trailer k filmu Tlumočník

Podívejte se na naši ukázku k filmu Tlumočník.

Film bude v českých kinech již 15.března 2018!

Masaryk získal ocenění na Filmovém festivalu Nisa

Rádi bychom vám sdělili, že náš film Masaryk byl oceněn za nejlepší scénografii na 14. ročníku Filmového festivalu Nisa ve Varnsdorfu

Tímto děkujeme za ocenění a gratulujeme dalším oceněným snímkům.

Počátek Nis se píše k roku 2004, kdy se každoročně filmový festival opakuje. Na festivalu se promítají české, německé, polské a další východoevropské filmy. Jeho hlavním pořadatelem je Kunstbauerkino v německém Grosshennersdorfu ve spolupráci s Libereckým kinem Varšava a polským klubem DKF Klaps.

 

 

 

Nový film Tlumočník

Chystáme pro Vás nový film Tlumočník, režiséra Martina Šulíka. V hlavní roli byl obsazen Jiří Menzel a Peter Simonischek. Podívejte se na první ochutnávku fotek z natáčení a také si přečtěte články, které se o novém filmu zmiňují.

Články o chystaném filmu si můžete přečíst na portálu České televize nebo také na iRozhlasu  .

Film Masaryk na MFF v Karlových Varech

Film, zachycující dramatický životní osud syna T. G. Masaryka, můžete navštívit i na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Slavnostní promítání filmu s úvodním proslovem a debatou bude zahájeno 2. 7. 2017 v 19 hodin v kinosále Pupp. Další promítání filmu bude 5. 7. 2017 v kinosále B a 7. 7. 2017 v divadle Husovka. 

Dále se snímek uvede na festivalu v Asii, a to na Mezinárodním filmovém festivalu v Shanghai, také na Golden Apricot - filmovém festivalu v Yerevanu.

 

Trailer k filmu Masaryk!

Podívejte se na náš trailer k filmu Masaryk!

Film v kinech už od 9.března 2017!