Staňte se naším fanouškem!
cs | en

Film Masaryk na MFF v Karlových Varech

Film, zachycující dramatický životní osud syna T. G. Masaryka, můžete navštívit i na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Slavnostní promítání filmu s úvodním proslovem a debatou bude zahájeno 2. 7. 2017 v 19 hodin v kinosále Pupp. Další promítání filmu bude 5. 7. 2017 v kinosále B a 7. 7. 2017 v divadle Husovka. 

Dále se snímek uvede na festivalu v Asii, a to na Mezinárodním filmovém festivalu v Shanghai, také na Golden Apricot - filmovém festivalu v Yerevanu.

 

Trailer k filmu Masaryk!

Podívejte se na náš trailer k filmu Masaryk!

Film v kinech už od 9.března 2017!

 

Masaryk získal 14 nominací na Českého lva za rok 2016

Masaryk získal 14 nominací na Českého lva za rok 2016

Životopisné drama režiséra Julia Ševčíka zvané Masaryk, které se věnuje osudu diplomata a politika Jana Masaryka, získalo 14 nominací na ceny Český lev.

 

Předčtěte si článek který o nás napsal idnes.cz nebo na hospodařské noviny

 

 

Masaryk na Berlinale!

Masaryk na Berlinale!

Nový snímek režiséra Julia Ševčíka MASARYK, věnovaný jednomu životnímu období  diplomata a politika Jana Masaryka bude uveden v hlavním programu letošního Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně.

Masaryk bude mít mezinárodní gala premiéru v hlavním programu pod hlavičkou Berlinale Special. V rámci této sekce uvádí berlínský festival mimořádné kinematografické počiny nebo pocty světovým filmařským osobnostem. V loňském roce byly v  rámci sekce Berlinale Special uvedeny například Pocta Alanu Rickmanovi – film Rozum a cit a Pocta Davidu Bowiemu  - film Muž, který spadl na zemi nebo snímek kontroverzního dokumentaristy Michaela Moorea Where to Invade Next. V roce 2015 byl do Berlinale Special vybrán třeba film Antona Corbijna Life s Robertem Pattisonem v hlavní roli.

 „Velmi si vážíme toho, že film Masaryk byl vybrán do hlavního programu letošního Berlinale z několika tisíc titulů,“ říká producent filmu Rudolf Biermann a věří, že příběh této vzrušující osobnosti může být srozumitelný mezinárodnímu publiku. „Film vypráví v dobovém kontextu o událostech, které výrazně ovlivnily vznik moderní Evropy. Zároveň však nabízí nadčasovou úvahu o odpovědnosti jedince a jeho konání ve prospěch státu a národa, často na úkor sebe sama. Masaryk byl člověk velkého vnitřního sváru mezi citlivou uměleckou duší a smyslem pro  zodpovědnost a sebeobětování ve prospěch společenských cílů. A v tomto smyslu mu může dobře porozumět i mezinárodní divák,“ dodává Rudolf Biermann.

Příběh lidí, kteří se snaží, byť nedokonale postavit diktatuře, je vždy nadčasový a romantický, stejně tak jako je často krutý a předem odsouzený k nezdaru. Ať už jde o Jana Masaryka, který se snaží přesvědčit velmoci, aby zarazily nacistickou agresi, či v jiném životním období agresi Ruskou, nebo studenta stojícího si za svou pravdou oproti přesile, či o běžného člověka, který chce žít svobodně navzdory silám, které ho chtějí zmanipulovat či zajmout – vždy jde nakonec o boj dobra proti zlu, a v něm zlo často vítězí,“ říká spoluscenárista a režisér filmu Masaryk Julius Ševčík.  Titulní úlohu vytvořil Karel Roden.

Pro producentskou společnost IN FILM jde o návrat do hlavního programu Berlinale po 10 letech. Společnost byla výkonným producentem filmu Obsluhoval jsem anglického krále, který na festivalu byl uveden v soutěži a získal v roce 2007 cenu FIPRESCI. Po deseti letech se tak vrátí na Berlinale i herec Oldřich Kaiser, který v obou filmech vytvořil jednu z hlavních úloh.

Do široké distribuce vstoupí do kin 9. března 2017, symbolicky, vzhledem k tomu, že dosud nevyjasněný pád z okna, který ukončil život Jana Masaryka, se odehrál v noci z 9. na 10. března 1948.

Náš hlavní plakát k filmu Masaryk

Náš hlavní plakát k filmu Masaryk

Postupně odtajňujeme nejrůznější fotografie a plakáty k filmu, nyní se můžete podívat na hlavní plakát k filmu Masaryk!

 

Ukázka z filmu Masaryk #2

Podívejte se na další ukázku z filmu Masaryk a článek co o nás napsali Novinky.cz

Nová ukázka z filmu Masaryk ukazuje známého diplomata Jana Masaryka ráno po „pařbě“. Vyčítají mu, že se zase zřídil. Na speciální předpremiéru filmu se už chystají ministři zahraničí ČR a SR Lubomír Zaorálek a Miroslav Lajčák.

https://www.novinky.cz/kultura/423393-masaryk-se-zase-zridil-v-novem-traileru.html

Podívejte se na novou ukázku z filmu Masaryk!

Zveřejnějume další ukázku k filmu Masaryk, který bude exkluzivně uveden od 25. 12. do 31. 12. 2016 v kině Lucerna.

Oficiálně uvedení ve všech kinech bude pak až 9. 3. 2017, proto neváhejte a rezervujte si vstupenky na představení již teď!!

Speciální uvedení filmu Masaryk

Začal předprodej lístků na exkluzivní uvedení filmu Masaryk od 25.12. - 31.12. 2016 v kině Lucerna!
Neváhejte a kupte si lístky již teď!

Lístky k prodeji zde: 
http://www.kinolucerna.cz/klient-263/kino-68/stranka-2745/film-119727

Více na: MASARYK

Tisková konference k filmu Masaryk

Dne 20. 10. 2016 proběhla v dopoledních hodinách v malém sále kina Lucerna tisková konference k filmu Masaryk.

Nový snímek režiséra Julia Ševčíka MASARYK, věnovaný jednomu životnímu období diplomata a politika Jana Masaryka vstoupí do kin 9. března 2017. V titulní roli filmu Masaryk se představuje v jedné ze svých nejlepších úloh v kariéře mimořádný český herec Karel Roden. V dalších úlohách uvidíme plejádu domácích hereckých osobností v roli skutečných historických postav – Oldřicha Kaisera jako prezidenta Edvarda Beneše, Jiřího Vyorálka jako Konráda Henleina, Roberta Jaškówa jako Emanuela Moravce. V roli jedné z Masarykových přítelkyň se vrací do českého filmu modelka Eva Herzigová. Dále hrají Emília Vášáryová, Zuzana Krónerová, Martin Hoffman.

Česko-slovenský film Masaryk vznikl v produkci společnosti IN Film a Rudolfa Biermanna s účastí řady zahraničních herců. Psychiatra Steina hraje německý herec a spisovatel Hanns Zischler, jeden z hereckých představitelů slavného Spielbergova dramatu Mnichov. Další se objevují jako významné osobnosti dobové politiky a kultury – spisovatelku a Masarykovu pozdější snoubenku Marcii Davenportovou vytvořila španělská herečka Arly Joverová (Blade, Muži, kteří nenávidí ženy), ministerského předsedu Chamberlaina hraje britský herec Paul Nicholas, britského ministra zahraničí Halifaxe Dermot Crowley, (Babel, seriály Luther, Raw), francouzského ministra Bonneta Milton Welsh (Grand Hotel Budapest, Muž ve stínu).

Vybíjenou vidělo za první týden přes 60 000 diváků.

První místo v návštěvnosti českých kin za první víkend obsadila Vybíjená s velmi slušným výsledkem 57 250 diváků. Vybíjená měla premiéru 12.3.2015. Více na