Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Hanin kufřík

Hanin kufřík

Kanada / Česká Republika, 88 min
© 2009 1352389 Ontario Inc (Rhombus Media), IN Film Praha
Režie:
Larry Weinstein
Scénář: 
Thomas Wallner
Kamera:
Horst Zeidler
Střih:
David New

 

Prodej
CZIN Film Praha
SKIN FILM Praha
DEOntario
CAOntario
SvětRMI

Hanin kufřík je dokumentární film založený na silném příběhu dvou dětí, které vyrostly v předválečném Československu. Mluví o všem, co se takovýmto dětem mohlo stát jen proto, že se narodily jako Židé. Film, který byl natočen podle mezinárodně uznávané knihy Hanin kufřík od Karla Levina, přeložené do čtyřiceti jazyků, spojuje dokumentární a dramatické techniky.
Film podává svědectví o životě George a Hany Bradyových v třicátých a čtyřicátých letech, a v návaznosti na tento příběh zprostředkovává také současný příběh skupiny japonských dětí, kterým se se svou učitelkou Fumiko Ishioka podařilo rozkrýt tajemství Hany Bradyové, jejíž jméno bylo na starém kufříku, který se k nim dostal z muzea v Osvětimi.
Tyto děti nás provázejí sedmdesát let starou historií a putují s námi napříč třemi kontinenty. Hanin kufřík, je velice emotivní příběh plný tajemství a vzpomínek, které ožívají v rukou Fumiko, Hanina bratra George, který holocaust přežil a nyní žije v Kanadě a Hany samotné. Přinášejí k nám příběh nevýslovného smutku, ale také neustálé naděje. A právě díky tomu, je tento příběh holocaustu jiný než všechny ostatní, ukazuje současnou globální perspektivu a naději na lepší budoucnost.