Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Sledovanost
Česká republika11 721
Slovenská republika18 009
Slovensko / Česká Republika, 2000, 2x75 min
© 2000 Charlie’s, Titanic, In Film Praha, Slovenská Televízia, Česká Televize
Režie:
Martin Šulík
Hudba:
Vladimír Godár
Kamera:
Martin Štrba
Hrají:
Juraj Paulen, Anton Vaculík, Vilma Cibulková, Csongor Kassai, Jiří Pecha, Jakub Rada, Lukáš Miškovič, Ivan Martinka, Marián Labuda st., Jan Kraus, Věra Galatíková, Viera Topinková, Mátyás Dráfi, Anna Šišková, Dorota Nvotová, Ivan Gontko, Lukáš Latinák, Jaroslav Kuneš, Štefan Mišovic, Marta Rašlová, Peter Bzdúch, Attila Mokos, Eva Večerová, Ján Melkovič, Igor Latta, Ľudovít Moravčík, Eva Hlaváčová, Ivan Romančík st., Ivan Matulík, Dušan Szabo, Viera Pavlíková, Jiří Schmitzer, Ivan Palúch, Dano Dangl, Emil Kosír, Jozef Úradník, Pavol Topoľský, Ivan Krúpa, Lotár Radványi, Ľuboš Kostelný, Jana Segešová, Andrej Jursa, Vladimír Sadílek, Marian Marko, Sofia Polanská, Vít Bednárik, Ivo Heller, Karol Šimon, Jószef Ropog, Patrik Minár, Milan Vojtela, Gejza Benkö, Stanislav Pitoňák
Prodej
BENLContactfilm
SvětIN Film Praha

Tento film je příběhem krajiny. Tvoří ho historky lidí, kteří v ní žijí. Historka nechce být historií. A přece, z jednotlivých osudů se postupně splétá obraz doby, jejích hvězdných chvil a tragických okamžiků.
Na začátku se stane zázrak. Doktor Roth jediným vdechnutím cigaretového dýmu vrátí život malému Imriškovi. Potom se seznámíme s vojínem Ciprem, který si po hrdinském výkonu vymiluje hodinky od paní Agáty. Tulák Cyril Polka ukradne jitrnice a jenom svatý Kryštof ho zachrání před hanbou a četníky. Radosti v krajině ubývá. Přichází válka.
Přes dvůr rodiny Kamasovců se v krátkém čase přeženou tři armády, jako by to bylo nejmenší bitevní pole druhé světové války.
Potom přicházejí nové časy, které slibují rovnost všem lidem, ale zakrátko začne nový režim likvidovat ty nejlepší. Krejčímu Ondrášovi známému světoběžníkovi, znárodní dílnu a zavřou ho jako protistátní živel. Zatýkají také kněze. Krajina zůstává bez Boha.
Půda se pomalu zalidňuje. Na hřbitově přibývají dušičky jedna za druhou. Ubývají lidé, ptáci, zvířata v  lese. Tento film je o krajině, která jako by nikdy nebyla. Nikdo si ji nepamatuje. Nikdo o ní nemluví.