Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Modré z nebe

Modré z nebe

Modré z nebe
Sledovanost
Česká republika327
Slovenská republika12 807
Slovensko / Česká Republika, 103 min
© 1997 IN Film Praha, Charlie’s , Slovenská Televízia Bratislava
Režie:
Eva Borušovičová
Hudba:
Ivan Král
Kamera:
Dodo Šimončič
Hrají:
Slávka Halčáková, Zita Kabátová, Emília Vášáryová, Milan Mikulčík, János Bán, František Kovár, Jan Kačer, Juraj Nvota, Ján Kroner
Prodej
CZIN Film Praha
PLIN Film Praha
SvětIN Film Praha

Modré z nebe je tragikomedie o třech ženách, třech generacích a dvou národnostech. O matce, dceři a babičce. O Češkách a Slovenkách.
Tyto tři ženy žijí na hranici města a venkova a řeší každodenní problémy nuceného, ale i chtěného spolužití. V  upřímné snaze pomoci jedna druhé, si ubližují, chtěly by si navzájem porozumět, ale ne vždy se jim to daří. Každá touží po obyčejném štěstí. A je tu ještě cosi, co vždy výrazněji rozčeří hladinu zdánlivě poklidného spolužití. Muži. Muži, kteří přicházejí a odcházejí. Je jich hned několik, ale jen jeden ten pravý. Právě kvůli mužům se všechny tři trápí a dopouštějí se omylů. Tyto omyly mají svoje kořeny kdesi v minulosti a vždy se osudově vrací, aby se jejich příčiny už jednou a navždy vyřešily.
Ve vyprávění, které trvá od konce léta do začátku zimy, během babího léta, kdy dozrávají jablka a burčák, hoří oheň v  peci a mrouskají kočky, umírají nesplněné sny. Nakonec však všechny ženy jakoby našly to, co hledaly a na komíně se možná znovu usadí čáp, jako symbol nových začátků, nadějí a porozumění, jako ztělesnění soudržnosti rodičů a dětí.