Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Sledovanost
Česká republika157 867
Slovenská republika6 582
Česká Republika, 98 min
© 2011 IN Film Praha, Infinity Prague

Režie:
Jan Hřebejk
Hudba:
Vladivojna La Chia
Kamera:
Martin Šácha
Hrají:
Ondřej Vetchý, Anna Linhartová, Zita Morávková, Aňa Geislerová, Hynek Čermák, Alena Mihulová, Rebeka Lizlerová, Miroslav Hanuš, Luděk Munzar, Daniel Czeizel

Prodej
CZBontonfilm kinodistribuce
SKGarfieldfilm kinodistribuce
BENLContactfilm
SvětLe Pact

Náš film vypráví o lásce, o jejích nejrůznějších tvářích. Motivuje jednání všech našich postav. Žádná z  postav komorního dramatu není apriori zlá. Paradoxem nesené drama, je motivováno láskou, láskou s  různými přívlastky: je tu láska rodičovská, láska dítěte k  rodičům, láska manželská, láska přátelská, láska uražená, láska zrazená, láska nerovná, láska posedlá, vymyšlená, vylhaná, láska zakázaná, láska mimo zákon a láska člověka k  člověku. Za každou takovou láskou je vždy jeden úzký osobní pohled, jedna osobně prožívaná pravda. Je možné z  těchto střípků osobních pravd poskládat obraz pravdy celé? Vždycky v  ní budou nějaké kousky výsledného obrazu chybět jako nevyslovené otázky, které si klademe.
Jeden den jste uznávaný doktor, který pracuje na výborné klinice. Máte dobře zajištěnou rodinu, hezkou a chytrou ženu, dospívající dceru, ve které se vidíte. Bydlíte na dobré adrese ve vilce. Umíte se postarat o stárnoucího tchána i o postiženého syna z  prvního manželství své ženy. Jste muž v  nejlepších letech a všechny nitky vašeho okolí se sbíhají k  vám, držíte oblohu jako mytický Atlas. Příští den se probudíte ve vazební věznici a ulpívá na vás obvinění z  vážného zločinu, které se těžko vyvrací. Přicházíte o svobodu, důvěru svého okolí, všechny nitky, které vás spojují se světem, se jedna za druhou trhají a obloha se na vás a vaše blízké zřítila. Třetí den zjistíte, že důkazy proti vám pomáhá shánět muž, kterému jste kdysi přebral ženu a který má důvod vás nenávidět. Jak se zachová, využije příležitost se pomstít?
Může pravda o vaší nevinně vyjít najevo? A může prokazování vaší nevinny vynést na světlo vaše jiná tajemství, která měla zůstat navždy skrytá?