Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Sledovanost
Česká republika256 032
Slovenská republika27 099
Česká Republika, 105 min
© 2011 IN Film Praha
Režie:
Alice Nellis
Kamera:
Matěj Cibulka
Hudba:
Jan Ponocný – Circus Ponorka
Hrají:
Ivana Chýlková, Vojtěch Kotek, Zuzana Bydžovská, Zuzana Kronerová, Ondřej Sokol, Bohumil Klepl, Jan Vondráček, Vladimír Škultéty, Jiří Zeman, Martha Issová, Igor Chmela, Rebeka Lizlerová, Zuzana Čapková, Pavel Mašek, Michaela Mrvíková, David Rauch, Olga Schmidtová, Marie Spurná, Kamil Švejda
Prodej
CZBontonfilm kinodistribuce
SKGarfieldfilm kinodistribuce

Perfect Days je tragikomedie o podivném fenoménu postfeminismu, kdy mnohé ženy již dosáhly téměř všeho, po čem si myslely, že touží, jen aby zjistily, že o to, po čem opravdu touží, se tím vším možná připravily. Je to komedie o mateřství, o rozpadajícím se modelu tradiční rodiny, o lásce a lidech, kteří se snaží v moderním, nepřehledném světě najít sami sebe.
Hlavní hrdinkou je čtyřiačtyřicetiletá Erika, která má skoro všechno co si vždy přála, vlastní televizní pořad, vyhlášený kadeřnický salón, velký byt s  terasou a svobodu, po které po desetiletém manželství toužila. S  přibývajícím věkem ale stále víc a víc sní o tom, co jí ještě chybí a to je dítě.
Erika ví, že její biologické hodiny začaly tikat za pět minut dvanáct a tak se do plánu pustí s  vervou, se kterou doposud budovala svoji kariéru. Po několika neúspěšných pokusech s náhodnými známostmi, se Erika rozhodne poprosit o sperma svého letitého kamaráda Richarda.
Nastává spletitá situace mezilidských vztahů mezi Erikou a její švagrovou Alicí, jejím dlouho utajovaným synem Adamem, Richardem a jeho partnerem Lumírem. Smrt Eriččiny matky a její pohřeb, kde se všichni zúčastnění potkají, umožní  rozluštění těchto nestandardních vztahů, které je korunováno oznámením Eriky, že je těhotná.
Celý příběh končí poněkud vykloubeným a přesto krásným obrazem jedné podivné rodiny.