Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Případ nevěrné Kláry

Případ nevěrné Kláry

Download
Sledovanost
Česká republika62 630
Slovenská republika6 076
Itálie / Česká Republika, 92 min
© 2009 Medusa Film, Jean Vigo Italia, IN Film Praha
Režie:
Roberto Faenza
Kamera:
Maurizio Calvesi
Hrají:
Laura Chiatti, Iain Glen, Claudio Santamaria, Aňa Geislerová, Kierston Wareing, Zuzana Fialová, Dorota Nvotová, Yemi Akinyemi, Pavlína Němcová, Miroslav Šimůnek, Ondřej Novák, Vladimír Kulhavý, Věra Křesadlová, Stanislava Bartošová, Filip Kanda, Luboš Bíža, Matyáš Valenta, Vanessa Biermannová
Prodej
CZBontonfilm kinodistribuce
PLIN Film Praha
HUIN Film Praha
SvětJean Vigo

Případ nevěrné Kláry je krimikomedií na téma žárlivosti a intrik. Luca mladý talentovaný italský hudebník žije v Praze se svou snoubenkou Klárou, velmi hezkou studentkou univerzity, na níž vytrvale a bláznivě žárlí. Posedlost a podezíravost přiměje Lucu najmout soukromého detektiva Denise ke sledování Kláry a nalezení důkazu případné nevěry.
Denis je přitažlivý muž, mírně ironický až cynický a je pravým opakem Lucy. Se svou manželkou Ruth udržuje velmi otevřený vztah, ve kterém se Ruth netají dobrodružstvími s jinými muži. Denis zase udržuje milostný vztah s  kolegyní v detektivní agentuře Ninou, rozvedenou matkou dvou dětí.
Nešťastný Luca postupně získává Denisovy sympatie, detektiv však posléze začne podléhat kouzlu sledované Kláry. Začíná se zpronevěřovat vlastním zásadám, což může mít tragické následky.
Sledování zavede hlavní hrdiny do magického prostředí italských Benátek, kde přichází nečekané finále, které potvrzuje, že ne vždy jsou všechny věci a osoby takové, jaké se nám zdají být.