Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Román pro muže
Sledovanost
Česká republika501 591
Slovenská republika93 527
Česká Republika, 95 min, dolby digital, 1:2,35
© 2010 IN Film
Režie:
Tomáš Bařina
Hudba:
Zdeněk Vřešťál
Hrají:
Miroslav Donutil, Miroslav Vladyka, Vanda Hybnerová, Táňa Pauhofová, Jan Budař, Filip Čapka, Ági Gubíková, Pavel Řezníček, Igor Chmela, Lukáš Langmajer, Pavel Šimčík, Maxmilián Mráz, Pavlína Jurková, David Šír, Jana Štěpánová, Lukáš Vacek, Václav Legner, Pavel Göbl, Zuzana Koliandrová, Václav Drahotínský, Michal Pátek, Ivan G'Vera, Jakub Adamík, Ivan Kollár, Daniela Ernestová, Jakub Tlapák, Lukáš Houdek, Magda Chýlková, Michal Soltézs
Prodej
CZBontonfilm kinodistribuce
SvětIN Film Praha

Jde o příběh tří sourozenců, sirotků, kteří se o sebe museli odmala sami starat, a tato situace výrazně poznamenala jejich životy. Každého ovšem úplně jiným způsobem.
Z  nejstaršího Cyrila vyrostl zkorumpovaný soudce, který miluje luxus a bere si bez výčitek všechno, nač má chuť. Jeho mladší sestra Aneta je investigativní novinářka. Idealistka, která celý svůj život podřizuje práci a zákonitě má problémy se vztahy. Stále se jí nedaří najít toho pravého muže, kterého by si mohla vážit. Prostřední sourozenec Bruno je slaboch, který se díky kompromisům vyhnul životu a ačkoliv se jako první oženil, nyní každý večer tajně sleduje na internetu mladou striptérku Tali.
Na začátku příběhu se dozvídáme, že Bruno je nevyléčitelně nemocný. Tato tragická zpráva opět spojí naše tři sourozence, kteří si už dávno přestali rozumět. Cyril se rozhodne vykoupit ze své arogance tím, že pro všechny zařídí luxusní týdenní výlet do Vysokých Tater. A jako dárek přibalí Brunovi na cestu jeho tajnou lásku, striptérku Tali.
Tyto čtyři odlišné osobnosti spolu vyrazí do hor. Ale hned od počátku se musí vyrovnávat s  Cyrilovou arogancí. Cyril díky absolutnímu nedostatku základní empatie převrátí všechny dobře myšlené skutky v  trapasy.
Z  Tali se ale nečekaně vyklube dívka s velkým srdcem a její nevinné a hloupé otázky vyprovokují ve všech zásadní změny.
Tali stráví s  Brunem romantickou noc na vrcholku Lomnického štítu a aniž by se spolu vyspali, tento zážitek vyprovokuje v  Brunovi odvahu se změnit. Od této chvíle je rozhodnutý nevyhýbat se problémům a před svou smrtí si ještě pořádně užít.
Cyril se nakonec vyspí s  Tali a rozhodne si ji nechat. Tali tím dosáhne svého cíle – najít si bohatého, ambiciózního muže, který se o ni postará.
Tím ale vyprovokuje svého žárlivého milence Reného, který se rozhodne Cyrila zabít. René je díky Brunovi zatčen a odsouzen za pokus o vraždu do vězení.
Po několika měsících se Aneta setkává s  Cyrilem na Brunově pohřbu. Aneta se dokázala Cyrilovi vzepřít a konečně si našla toho pravého muže – Cyrilova nepřítele. Cyril čeká s  Tali miminko a je tedy otázka jestli se změní nebo zůstane sám, jako vždycky.