Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Sledovanost
Česká republika219 614
Slovenská republika25 894
Česká Republika / Rumunsko / Slovensko, 105 min
© 2007 IN Film, Infinity, Media Pro Pictures, Česká Televize, Anna Kováčová
Režie:
Jiří Vejdělek
Hudba:
Vojtěch Lavička
Kamera:
Jakub Šimůnek
Hrají:
Bolek Polívka, Marián Labuda st., Oldřich Vlach, Vladimír Javorský, Jaromír Nosek, Miroslav Hanuš, Eva Nosálková-Leinweberová, Jean Constantin, Saša Rašilov nejml., Jiří Plachý ml., Jitka Ježková, Dorota Nvotová, David Šír, Jitka Moučková, Viliam Čonka
Prodej
ROMedia Pro Pictures
SvětIN Film Praha

Roming je komediální road-movie o cestě tří mužů za tajemnou nevěstou. Roman dal kdysi dávno kamarádovi slib, že až jejich děti dospějí, ožení se Romanův syn s  jeho dcerou. Cesty rodin se rozešly. Po letech přichází dopis, nevěsta dosáhla dospělosti a je třeba dávný slib naplnit. Potíž je v  tom, že Jura studuje vysokou školu, chodí s  atraktivní blondýnou, ženit se nechce a už vůbec nestojí o děvče odkudsi ze slovenské vesničky, které v životě neviděl.
Po otcově naléhání nakonec souhlasí, že se pojede na tajemnou nevěstu podívat. Výprava, jíž velí tatínkův velmi svérázný kamarád Stano Zaječi, se stane nepřetržitým sledem bláznivých i trochu nebezpečných dobrodružství. Stano má totiž   v  sobě nespoutanou duši věčného tuláka a neodolatelného dobrodruha. Na cestě tak přátelé zažijí množství komických příhod i dojemných situací, aby nakonec našli cestu především k  sobě.
Film nabízí lákavý mix atraktivní situační komiky, laskavého humoru a typické člověčiny v  duchu nejlepších tradic české veselohry.