Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Skleněný pokoj v postprodukci

Skleněný pokoj v postprodukci

Skleněný pokoj v postprodukci
Česká republika, Slovensko 2019
© IN FILM Praha, Česká Televize, Slovenská produčkní, IN Vestito
Režie:
Julius Ševčík

Scénář:
Andrew Shaw na motivy románu Simona Mawera

Kameraman:
Martin Štrba

Hrají:
Carice Van Houten, Hannu Alström,Alexandra Borbély, Roland Møller, Karel Roden, Karel Dobrý, Vladimír Javorský, Marián Mitaš, Jana Plodková, Zuzana Fialová, Martin Hoffmann, Vladimír Polívka

V červenci skončilo natáčení nového filmu Skleněný pokoj a nyní je film v postprodukci. Film podle slavného románu britského spisovatele Simona Mawera, inspirovaného dramatickými událostmi 20. století i zrodem ikonického architektonického skvostu – brněnské vily Tugendhat, režíruje Julius Ševčík

Skleněný pokoj vzniká v produkci společnosti IN Film Rudolfa Biermanna,  Koproducenty jsou Česká televize,  společnost Investito Igora Rattaje a slovenská televize JOJ. Snímek vzniká za finanční podpory města Brna. Výroba filmu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek. Film vznikl za podpory programu Kreativní Evropa – MEDIA. Partnerem filmu je Hotel Emblem, oficiálním dopravcem jsou ČSA.

Román Simona Mawera Skleněný pokoj se stal světovým bestsellerem, byl přeložen do desítek jazyků a byl nominován na prestižní literární ocenění The Man Booker Prize.

Film na motivy této knihy vypráví o lidech, jejichž životy, lásku a přátelství poznamenaly dramatické události 20. století. Osudy Liesel a Viktora Landauerových, jejich přátel, zaměstnanců i mimořádného architekta Von Abta rámuje vznik jedné z nejoriginálnějších modernistických staveb v Evropě, místa velkých milostných vzplanutí i životních zrad.

Hvězdné mezinárodní obsazení nabídne v hlavní roli herečku Carice van Houten, známou ze seriálu Hra o trůny, válečného dramatu Valkýra, kde hrála po boku Toma Cruise, nebo oceňovaného dramatu Paula Verhoevena Černá kniha.

Hannu Alström čeští diváci viděli ve dvou pokračováních úspěšné akční komedie Kingsman. 

Další ženskou roli vytvoří slovenská rodačka Alexandra Borbély, oceněná Evropskou filmovou cenou pro nejlepší herečku roku 2017 za roli ve filmu O těle a duši, který zvítězil na Berlinale. 

Claes Bang je držitelem Evropské filmové ceny 2017 pro nejlepšího herce za film Čtverec, který získal Zlatou palmu na MFF v Cannes, jeho nejnovější rolí je úloha ve filmové adaptaci světového bestselleru Davida Lagercrantze Dívka v pavoučí síti.

Dánský herec Roland Møller je znám z thrilleru Atomic Blonde, nyní se dokončuje film Lyrebird, kde vytvořil jednu z hlavních rolí po boku Guye Pearce.

 Českou a slovenskou hereckou elitu zastupují Karel RodenJana PlodkováKarel Dobrý, Marián Mitaš, Zuzana Fialová, Martin Hoffmann a Vladimír Polívka.

Střihačem filmu Skleněný pokoj bude renomovaný polský tvůrce Jaroslaw Kaminski, který je podepsán pod střihem oscarového snímku Ida i nejnovějším filmem Pawła Pawlikowského Studená válka, oceněného na festivalu v Cannes. Jaroslaw Kaminski je absolventem pražské FAMU, je několikanásobným držitelem polské filmové ceny Orel a ocenění Los Angeles Movie  Award za snímek Bikini Blue.

Premiéra filmu, který vzniká ve česko-slovenské koprodukci, je plánována na jaro 2019, do kin uvede společnost Bioscop.