Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Svatá čtveřice

Svatá čtveřice

Download
Sledovanost
Česká republika136 799
Slovenská republika18 539
Česká Republika, 78 min
© 2012 IN Film
Režie:
Jan Hřebejk
Hudba:
Ondřej Kopička, Ondřej Galuška
Kamera:
Martin Šácha
Hrají:
Jiří Langmajer, Marika Procházková, Hynek Čermák, Viktorie Čermáková, Luděk Munzar, Jana Gýrová, Valerie Šámalová, Jenovéfa Boková, Gregor Bauer, Barbora Poláková
Prodej
CZBontonfilm kinodistribuce
SKGarfieldfilm kinodistribuce
SvětMonte Cristo

Dva zdánlivě obyčejné manželské páry středního věku, Marii s Vítkem a Ditu s  Ondrou, spojuje víc než jen celoživotní přátelství, dvojdomek na malém městě a dospívající děti stejného věku: totiž láska - takový je základní syžet původní romantické komedie Michala Viewegha.
Ondra i Vítek, kteří jsou kolegy v  zaměstnání (tvoří tandem vyjíždějící do terénu k opravám elektrického vedení), mají své ženy upřímně rádi, ale zároveň oba skrytě touží po manželce toho druhého. Jakmile konečně najdou odvahu si to přiznat - a když navíc vyjde najevo, že i obě ženy jsou na tom se svými city podobně - je jen otázkou času, kdy léta potlačovaná vášeň propukne naplno...
Zprvu se sice zdá, že v  každodenním kolotoči pracovních a rodinných starostí není na společné erotické hrátky žádné místo, ale když se díky šťastné náhodě čtveřice ocitne na téměř opuštěném ostrově v  Karibiku, nikdo z  nich už nedokáže odolat pokušení – dokonce ani věřící Marie, pro kterou ona „zakázaná láska" očividně představuje bolestivé osobní dilema.
Po návratu z  exotického ráje musí oba páry čelit nejen maloměstským předsudkům a tichému zděšení Ondrových rodičů, ale i mladicky nekompromisnímu pohoršení Mariiny nejmladší dcery.