Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Taková normální rodinka

Taková normální rodinka

Sledovanost
Česká republika204 973
Slovenská republika37 643
Česká Republika, 2008, 90 min
Režie:
Patrik Hartl
Kamera:
Tomáš Kresta
Hrají:
Jiří Mádl, Eva Holubová, Marián Labuda st., Monika Zoubková, Vanda Hybnerová, Ľuboš Kostelný, Ivana Chýlková, Liliana Malkina, Jaromír Dulava, Adam Mišík, Zuzana Onufráková, Kristýna Nováková-Fuitová, Adam Novák, Martin Hofmann, Bořík Procházka, Štěpán Krtička, Hynek Čermák, Marika Procházková

Celovečerní film, Taková normální rodinka, vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Navazuje na to nejlepší z televizního zpracování a zároveň obohacuje děj o nové situace a zvraty. Film je založený na směšných lidských slabůstkách, komických i absurdních situacích, které nutně musí vyvstat při soužití několika generací. Zároveň dává vyniknout sounáležitosti, toleranci a lásce, která drží rodinu pohromadě i v těch nejtěžších situacích.
V hájence na samotě žijí na hromádce už čtyři generace rodiny Hanákových. Babička překypuje životním elánem a její vášní je psaní detektivek. Její dcera, paní Hanáková, rázná žena s velkým srdcem, miluje zpěv, ale protože nemá talent, celý život dělala kuchařku. Pan Hanák je výpravčí, jeho celoživotními láskami jsou zvířata všech druhů a velikostí, která pěstuje v domě i okolí. Starší dcera Pavla má s mužem Petrem, příležitostným kutilem, který většinou spí nebo jí, dva hyperaktivní syny, jimž nikdo neřekne jinak než Raubíři. Neformálním členem rodiny je pak pan Poštolka, který v domě za městečkem tráví podezřele mnoho času! Jedno úplně běžné rodinné odpoledne oznámí mladší dcera Káča rodině, že čeká dítě. Zdeněk, se chce zachovat jako čestný muž a s Kateřinou se oženit. Jeho matka však pro toto řešení nemá pochopení, a tak se Zdeněk stává dalším obyvatelem rodinného domu Hanákových. Ti si hodlají nového člena pečlivě prověřit. Zdeňka čeká řada nástrah a zkoušek. Brzy však do láskyplného, byť potrhlého prostředí zasáhnou další události.