Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Chorvatská republika, Česká republika, Srbsko, Makedonie, 93min, DCP
© 2016 INTERFILM, IN FILM, SEVER&SEVER, REVOLUTION

Režie: 
Rajko Grlić


Scénář: 
Ante Tomić and Rajko Grlić


Producent:
Ivan Maloča


Hrají: 
Stjepan Perić, Dražen Ķühn, Ecija Ojdanić, Milan Štrljić, Olga Pakalović, Alma Prica

Film Bobo je velmi intimní milostný příběh tří lidí žijících dome uprostřed Záhřebu. Příběh tří lidí velmi odlišných, ať už jde o sociální postavení, sexuální orientaci, politické názory či náboženství, k němuž se hlásí nebo nehlásí. To, co postavy příběhu spojuje, je nejen proctor, kde bydlí, ale také jejich častá vzájrmná konfrontace, démoni minulosti; démoni, kteří je nutí žít v minulosti spíš než v budoucnosti.

 Vysokoškolský učitel Vjeko (60), který zasvětil celý svůj život studiu chorvatského jazyka a historie. Žije se svým otcem Hrvojem (91) ve špinavém, zanedbaném bytě v centru Záhřebu. Během druhé světové války byl jeho otec ustašovec - důstojník chorvatské fašistické armády - a nyní je již více než šest let upoután na lůžko. K tomu všemu Vjeko před necelým rokem tragicky ztratil svou životní lásku - violoncellistu Boba (54).

 Vjeko postrádá jakoukoli vůli žít a vážně přemýšlí o sebevraždě. Jediná věc, která ho těší, jsou noční procházky. Během nich putuje prázdným městem a na sobě má make-up a ženské šaty. Jednou v noci ho zastaví skupina mladých mužů, porazí ho, pomočí a nechá v bezvědomí ležet na ulici. V nemocnici ho pozná, Maja (48), zdravotní sestra žijící v suterénu stejného domu, ve kterém žije Vjeko, a začne se o něj starat.

 Později mu Maja pomůže vrátit se domů a začne se starat nejen o Vjeka, ale i o jeho nepohyblivého otce. Na oplátku Vjeko souhlasí, že pomůže Majinu manželovi, policistu Antemu (50), se připravit na zkoušku z chorvatské ústavy. Ante má problémy s učením a žije ve strachu, že u zkoušky neuspěje pouze kvůli tomu, že je Srb a že ho kvůli tomu vyhodí od policie.

 Tak začíná příběh tří zcela odlišných lidí, kteří žijí ve stejné budově a kteří se nečekaně a proti své vůli sejdou a jsou na sobě navzájem závislí.