Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Vybíjená
Česká republika, 94 min, 1:2,35, DCP
© IN Film Praha 2015
Režie:
Petr Nikolaev
Námět:
Michal Viewegh
Hrají:
Ondřej Sokol, Michal Suchánek, Richard Genzer, Simona Krainová, Simona Babčáková, Lukáš Vaculík, Václav Matějovský, Jakub Burýšek, Michal Šášinka, Linda Bartošová, Johana Vašková, Hynek Čermák

Film režiséra Petra Nikolaeva, podle literární předlohy Michala Viewegha, Vybíjená je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života. V centru příběhu jsou tři kamarádi – Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště – staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky – třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků a ošklivka Hujerová, které schopnost sebeironického nadhledu dává nejen schopnost přežít ve světě krásných, ale najít i vlastní cestu ke štěstí.

V úloze tří kamarádů se objevuje úspěšné trio z kultovního televizního seriálu Partička – Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol. „Klíčové bylo, kdo ztvární členy tříčlenné mužské party,“ přiznává Petr Nikolaev, který se nakonec přiklonil k zmíněnému obsazení. „I když kniha vznikla v době, kdy kluky rozhodně nemohl znát, je to jako by to Michal Viewegh napsal pro ně,“ tvrdí režisér. V úloze třídní krásky Evy se na filmové plátno vrací známá modelka Simona Krainová.

Teaser Vybíjená
Ukázka z filmu - Ondřej Sokol a Simona Krainová
Ukázka z filmu - Eva a Vartecký
Ukázka z filmu - Skippy v porodnici
Ukázka z filmu - Hujerová
Ukázka z filmu - Eva a Hujerová
Ukázka z filmu - Skippy, Jeff a Tom