Staňte se naším fanouškem!
cs | en

In Film


IN FILM je produkční společnost, kterou založil roku 1993 producent Rudolfem Biermann. Převážně díky jeho zkušenostem se tato společnost rychle rozrostla.    V In Filmu byly natočeny např.  výborné umělecké filmy Martina Šulíka (Záhrada, Orbis Pictus nebo Krajinka), Všichni moji blízcí Matěje Mináče nebo velmi oceňovaný Král zlodějů Ivana Fily, stejně jako mnohé populární filmy. V roce 2005 Román pro ženy Filipa Renče, nejsledovanější film v ČR roku 2005, nebo Účastníci zájezdu Jiřího Vejdělka, který získal stejné hodnocení v roce 2006. V roce 2006 natočil Jiří Menzel film Obsluhoval jsem anglického krále, který získal mnohá ocenění u nás i v zahraničí.

Od roku 2008 začal In Film spolupracovat s předním českým režisérem Janem Hřebejkem, se kterým natočil Nestydu, Kawasakiho růži a i nejnovější Nevinnost. Všechny tři filmy měli velmi dobrou sledovanost a dostalo se jim velmi pěkného přijetí na mezinárodních festivalech (Berlinale, Toronto, Karlovy Vary) a také u zahraničního publika v běžné distribuci (Francie, USA, Německo). 

IN Film spolupracuje také s režisérkou Alicí Nellis a mezi poslední přírůstky se řadí film Perfect Days, který měl premiéru v listopadu 2011. Návštěvnost prvního víkendu byla mimořádně vysoká a dosáhla skvělých 41 000 diváků. Mezinárodní premiéra proběhla v tržní sekci na Berlinale 2012. Dalším filmem Alice Nellis byl Revival, který získal na MFF Karlovy Vary 2013 cenu diváků. Zatím posledním projektem IN Filmu a Alice Nellis je film Andělé všedního dne, který měl premiéru v roce 2014. 

Významná je také spolupráce s režisérem Martinem Šulíkem mimo jiné na filmu Cigán. Tento film byl mimořádně úspěšný na mezinárodních festivalech (Toronto, Karlovvy Vary). Světovou distribuci zajišťuje společnost MK2 (Francie) a film zakoupila také německá Arte TV.


V létě 2012 přinesla spolupráce IN Filmu a Jana Hřebejka do českých kin film Svatá čtveřice podle scénáře Michala Viewegha. Filmu se dostalo něžného přijetí především na filmových festivalech v Torontu, Varšavě a Soluni.

Dalším filmem, který vznikl v naší produkci je Vybíjená. Film opět vznikl podle předlohy Michala Viewegha, ale režie se tentokrát ujal Petr Nikolaev. Film měl premiéru v březnu 2015 a za první víkend měl neuvěřitelnou návštěvnost 57 000 diváků.

Film Julia Ševčíka Masaryk z roku 2016 získal 12 českých lvů. Tlumočník Martina Šulíka byl vloni oceňován na zahraničních festivalech a získal téměř všechna ocenění na Slnko v sieti za rok 2018. 

Film Skleněný pokoj Julia Ševčíka jsme uvedli do kin na jaře 2019. V únoru 2020 měl premiéru film Sviňa režisérky Mariany Čengel Solčanské a Rudolfa Biermanna. Film je natočen podle předlohy stejnojmenné knihy Arpáda Soltésze.Film Martina Šulíka Muž se zaječíma ušima, bude v kinech na podzim 2020.

Úspěch IN Filmu je založen na dobrém pracovním vztahu, důvěře a profesionalismu. Se všemi zmíněnými režiséry se snažíme pracovat soustavně po mnoho let a usilujeme o to, dát jim co nejlepší tvůrčí prostor a možnost projevit svůj talent a schopnosti při tvorbě vysoce jakostních filmů zajímavých jak pro festivalové publikum tak pro běžného diváka.

V tomto úspěchu bychom rádi pokračovali i nadále. Naším cílem a směřováním je vybrat projekty, které jsou sympatické, mají myšlenku a mohou se stát vážným příspěvkem světové kinematografii. Vnímáme jako důležité, aby byl příběh a přístup režiséra v rovnováze ať již jde o práci s hercem, obrazovost nebo vyznění příběhu. Stejně tak se také snažíme najít témata, která jsou nadnárodní a mohou si své publikum najít nejen u nás v Evropě, ale i jinde. Zároveň nepodceňujeme osobitý český přístup k příběhu a smysl pro humor.