Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Jan Hřebejk

Jan Hřebejk

Jan Hřebejk patří bez diskuze k nejlepším českým režisérům současnosti. Každé jeho další dílo je v Česku očekáváno s napětím. Kromě celovečerních filmů Hřebejk také příležitostně režíruje v pražském divadle Pod Palmovkou a občas natáčí také v oblasti reklam a dokumentů.

Jan Hřebejk s námi spolupracoval na:

Alice Nellis

Alice Nellis

Alice Nellis je také známá jako velmi úspěšná divadelní a filmová režisérka, jejíž hry i filmy získaly mnohá ocenění. Narodila se v roce 1971 a vystudovala scénáristiku na FAMU. Jejím prvním autorským celovečerním filmem bylo „Ene bene“ (2000), které vyhrálo cenu FAMU Festivalu za scénář a na MFF San Francisko cenu za nejlepší film.

S In Filmem spolupracovala na:

 

Julius Ševčík

Julius Ševčík

Julius je filmový režisér narozený v Praze v roce 1978. Poprvé na sebe upozornil čtyřminutovým snímkem SPIRÁLA (1997) během studií na NYFA. Své další studium na pražské FAMU, ukončil už prvním celovečerním snímkem RESTART (2005).

Jeho nejnovějším zajímavým počinem je celovečerní film MASARYK, který uvedli na letošním 67.IFF Berlinale a také již vyhrál 12 sošek na udílení cen Český lev za rok 2016. Ve filmu hrálo mnoho vynikajících heců jako Karel Roden, Hanns Zischler, Arly Jover a Dermot Crowley. Zároveň již připravuje svůj další celovečení film GLASS ROOM, podle novely Simona Mawera . Další z jeho plánovaných projektů je KEYS TO THE STREET je na začátku developmentu. 

 

Martin Šulík

Martin Šulík

Přední slovenský režisér, který se narodil v roce 1962 v Žilině. V letech 1981-1986 vystudoval obor filmová a televizní režie na VŠMU v Bratislavě, od roku 1994 působí na téže škole a katedře jako pedagog. Natočil mnoho úspěšných celovečerních hraných filmů jako např. VŠETKO ČO MÁM RÁD (1992), KRAJINKA (2000), nebo SLUNEČNÍ STÁT (2005); z povídkového filmu PRAHA OČIMA (1998) má na svědomí epizodu Obrázky z výletu.

Michal Viewegh

Michal Viewegh

Populární spisovatel, který se narodil roku 1962 v Praze. Dětství a mládí prožil v provinční Sázavě. V letech 1983–1988  vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a literatura — pedagogika a poté pracoval jako učitel na základní škole na Zbraslavi. Později nastoupil jako redaktor do tehdy ještě slavného nakladatelství Československý spisovatel na Národní třídě. V roce 1995 z nakladatelství odešel a stal se slavným spisovatelem románů. 

Mariana Čengel Solčanská

Mariana Čengel Solčanská

Patří mezi nejvýraznější slovenské režiséry a scénáristy. Vystudovala politologii a kulturologii na Universitě Konstantina Filozofa v Nitře a Režii hraného filmu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Je autorkou tří románů, ze kterých je oceňováno především životopisné dílo Generál o Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Posledním filmem Únos inspirovala k masivním společenským pohybům, které vedly k demonstracím a zrušení Mečiarových amnestií.

Autorská dvojice Mariana Čengel Solčanská - Rudolf Biermann se společně podílí na scénáři, režii a produkci filmu Svině.