Staňte se naším fanouškem!
cs | en
Alice Nellis

Alice Nellis

Alice Nellis je také známá jako velmi úspěšná divadelní a filmová režisérka, jejíž hry i filmy získaly mnohá ocenění. Narodila se v roce 1971 a vystudovala scénáristiku na FAMU. Jejím prvním autorským celovečerním filmem bylo „Ene bene“ (2000), které vyhrálo cenu FAMU Festivalu za scénář a na MFF San Francisko cenu za nejlepší film.

S In Filmem spolupracovala na:

 

Jan Hřebejk

Jan Hřebejk

Jan Hřebejk patří bez diskuze k nejlepším českým režisérům současnosti. Každé jeho další dílo je v Česku očekáváno s napětím. Kromě celovečerních filmů Hřebejk také příležitostně režíruje v pražském divadle Pod Palmovkou a občas natáčí také v oblasti reklam a dokumentů.

Jan Hřebejk s námi spolupracoval na:

Michal Viewegh

Michal Viewegh

Populární spisovatel, který se narodil roku 1962 v Praze. Dětství a mládí prožil v provinční Sázavě. V letech 1983–1988  vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor český jazyk a literatura — pedagogika a poté pracoval jako učitel na základní škole na Zbraslavi. Později nastoupil jako redaktor do tehdy ještě slavného nakladatelství Československý spisovatel na Národní třídě. V roce 1995 z nakladatelství odešel a stal se slavným spisovatelem románů. 

Martin Šulík

Martin Šulík

Přední slovenský režisér, který se narodil v roce 1962 v Žilině. V letech 1981-1986 vystudoval obor filmová a televizní režie na VŠMU v Bratislavě, od roku 1994 působí na téže škole a katedře jako pedagog. Natočil mnoho úspěšných celovečerních hraných filmů jako např. VŠETKO ČO MÁM RÁD (1992), KRAJINKA (2000), nebo SLUNEČNÍ STÁT (2005); z povídkového filmu PRAHA OČIMA (1998) má na svědomí epizodu Obrázky z výletu.